W decydującą fazę wkraczają tegoroczne rozgrywki o speedrowerowe Drużynowe Mistrzostwo Polski. Niestety na tym etapie nie ma już drużyny Hydro-Bud Szarży Wrocław. Ratele ukończyły rozgrywki w 2021 r na piątym miejscu.

Na tym etapie rywalizacji do walki o medale przystąpią dwie najlepsze drużyny sezonu. Bezsprzeczny faworyt CS Superligi Śląsk Świętochłowice na swojego półfinałowego rywala wybrał drużynę Lwów Avii Częstochowa. Zawodnicy spod Jasnej Góry w części zasadniczej sezonu zajęli piąte miejsce, tuż za ekipą Szarży Wrocław. Jednak okazali się lepsi od osłabionej drużyny wrocławskiej, w dwumeczu decydującym o awansie do czwórki najlepszych drużyn w Polsce.

Pierwszy mecz półfinałowy Świętochłowiczanie rozegrają w Częstochowie w niedzielę o godz. 15:30. Zdecydowanym faworytem tej potyczki jest drużyna ubiegłorocznych mistrzów Polski.

Drugą półfinałowa parę tworzą zespoły Aseko Orła Gniezno i TSŻ Schoenberger Toruń. Drużyna TSŻ ukończyła część zasadniczą rozgrywek na trzecim miejscu i by wystąpić w finale musiała pokonać najlepszą drużynę dywizji B CS Superligi. Torunianie dwukrotnie okazali się lepsi od drużyny Mustanga Żołędowo i w walce o finał będą rywalizować z drużyną z pierwszej stolicy Polski.

Podczas rozgrywanych Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych w Toruniu kontuzji nabawił się jeden z liderów Orła – Łukasz Łaniecki. Biorąc pod uwagę rozstrzygnięcia MEDK więcej szans na awans ma TSŻ Toruń. Gospodarze zajęli w tym turnieju drugie miejsce, a Drużyna Orła była czwarta. Jednak różnice punktowe między tymi zespołami były minimalne. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż tor w Gnieźnie jest dość specyficznym owalem. Jest on ogromnym atutem gospodarzy. W rywalizacji tych drużyn pierwszy mecz jest w Gnieźnie. Drużyna Orła w rewanżu będzie starała się bronić przewagi wypracowanej na własnym obiekcie.

Półfinałowe mecze fazy play-off CS Superligi:

19 września 2021

godz. 15:30 Lwy Avia Częstochowa – MS Śląsk Świętochłowice
godz. 17:00 Aseko Orzeł Gniezno – TSŻ Schoenberger Toruń

Rewanże zaplanowano na 3 października 2021 na torach gości pierwszych pojedynków.

Zwycięzcy tej rywalizacji będą walczyć o drużynowe mistrzostwo Polski, przegranych czeka rywalizacja o brązowy medal.