Jakiś czas temu pisaliśmy, iż aż 2 Polaków walczyć będzie o awans do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w long tracku 2023. Jak się okazuje nie jest to koniec dobrych wieści dla fanów tej odmiany speedwaya w Polsce. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, iż po przeszło dwudziestu latach przerwy nasz reprezentant wystąpi w półfinale Mistrzostw Europy na trawie.

Jeden z Polaków wystąpi w zawodach w duńskim Holsted na nowo budowanym torze trawiastym. Zawodnicy walczyć będą o awans do finału, który odbędzie się w brytyjskim Leamington Spa. Drugi z półfinałów odbędzie się w niemieckim Vertle.

Na chwilę obecną nie wiadomo kto reprezentować będzie Polskę. Zdecydowanym liderem naszej kadry jest Stanisław Burza – uczestnik finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata 2022 i to on wydaje się najbliżej reprezentowania Polski. Jeśli w Holsted nie pojechałby Burza – powinien pojechać któryś z pozostałych naszych kadrowiczów a są nimi: Adam Skórnicki oraz Marcin Sekula.

Polski long track w ostatnim czasie szybko się rozwija – jak już wspomniałem w cyklu Mistrzostw Świata startować będzie Stanisław Burza a ponadto biało-czerwoni wystąpią w tym sezonie po raz pierwszy w zawodach Long Track of Nations czyli światowej „drużynówce”.

Jesteśmy więc coraz to bardziej widoczni w różnego rodzaju zawodach mistrzowskich. Oprócz tego już w czerwcu – po raz trzeci z rzędu i czwarty w ogóle ujrzymy na rzeszowskim torze uczestników IMŚ 2022. Zawody na Podkarpaciu otworzą składający się z 6 rund cykl mistrzowski.

Terminarz Mistrzostw Europy w wyścigach na trawie:
Półfinał 1 – 25.06.22 – Holsted (Dania)
Półfinał 2 – 23.07.22 – Vertle (Niemcy)
Finał – 7.08.22 – Leamington Spa (Wielka Brytania)