W 1964 roku po raz dwudziesty wyłoniono najlepszego żużlowca świata. Wówczas eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata dla polskich zawodników rozpoczęły się już w maju. Z ćwierćfinału w czeskim (wówczas Czechosłowackim) Mseno awans do półfinału kontynentalnego w Warszawie uzyskali Zbigniew Podlecki i Joachim Maj. Odpadł doświadczony Mieczysław Połukard. Z węgierskiego Miszkolca do turnieju w stolicy awans wywalczyło trzech naszych reprezentantów: Marian Rose, Antoni Woryna oraz Kazimierz Bentke.

Po raz drugi w historii finał odbył się nie na stadionie Wembley. Po finale w 1961 roku w Malmoe tym razem miejscem najważniejszego turnieju dla żużlowców był stadion w Goeteborgu.

Półfinał Kontynentalny IMŚ w Warszawie, na stadionie Skry zaplanowano na niedzielę 7 czerwca 1964 roku.

W zawodach tych z kompletem punktów zwyciężył Polak Antoni Woryna. Na drugim miejscu w stolicy uplasował się wówczas Zbigniew Podlecki. Awans do finału kontynentalnego w Czechosłowackim Słany uzyskało jeszcze dwóch naszych reprezentantów – czwarty Marian Rose oraz piąty Joachim Maj.

Wyniki Półfinału Kontynentalnego IMŚ, Warszawa 7 czerwca 1964 rok:
1. Antoni Woryna (Polska) 15
2. Zbigniew Podlecki (Polska) 12
3. Igor Plechanow (ZSRR) 11
4. Marian Rose (Polska) 11
5. Joachim Maj (Polska)
6. Jurij Czekranow (ZSRR)
7. Antonin Kasper (Czechosłowacja) 9
8. Rudolf Havelka (Czechosłowacja) 9
——————————————-
9. Kazimierz Bentke (Polska)
10. Walentin Moisejew (ZSRR)
11. Gabdrachman Kadyrow (ZSRR)
12. Wiktor Kuzniecow (ZSRR)
13. Frantisek Ledecky (Czechosłowacja) 3
14. Antonin Svab (Czechosłowacja) 3
15. Miloslav Verner (Czechosłowacja) 2
16. Bohumir Bartonek (Czechosłowacja) 0

* Punktacja miejsc 5 – 6 oraz 9 -12 – brak danych

W 1964 roku ostatecznie do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata dotarli tylko Antoni Woryna i Zbigniew Podlecki. Dla Podleckiego był to najlepszy sezon w karierze. Po drodze do finału w Szwecji został Indywidualnym Mistrzem Europy zwyciężając 28 czerwca 1964 roku w Finale Europejskim, który został rozegrany na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.