Znamy awizowane składy na piątkowy mecz 8. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi, w którym Orlen Oil Motor Lublin podejmie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

W lubelskiej drużynie nie ma żadnych niespodzianek. Z numerami od 9 do 15 znaleźli się kolejno: Dominik Kubera, Mateusz Cierniak, Jack Holder, Fredrik Lindgren, Bartosz Zmarzlik, Bartosz Bańbor i Wiktor Przyjemski. Jedyna zmiana dotyczy numerów z którymi wystartują juniorzy.

Z kolei GKM zgłosił zestawienie w którym z numerami od pierwszego do siódmego figurują: Max Fricke, Jason Doyle, Kacper Pludra, Wadim Tarasienko, Jaimon Lidsey, Kacper Łobodziński i Kevin Małkiewicz.

Wiadomo jednak, że w ekipie gości na pewno zabraknie Doyle’a, który z powodu kontuzji nie wystąpi już do końca sezonu.

Goście nie odkryli więc wszystkich kart przed tym meczem. Przed każdym spotkaniem można dokonać dwóch zmian. GKM może więc za kontuzjowanego Australijczyka stosować zastępstwo zawodnika. Wtedy nowopozyskany przez Grudziądzan Michael Jepsen Jensen (bo to, że znajdzie się w składzie GKM-u jest pewne) „wskoczy” do składu za któregoś z seniorów. Inną opcją jest wpisanie Duńczyka wprost pod numerem 2 za Doyla.

Piątkowy mecz na torze przy Alejach Zygmuntowskich rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Max Fricke
2. Jason Doyle
3. Kacper Pludra
4. Wadim Tarasienko
5. Jaimon Lidsey
6. Kacper Łobodziński
7. Kevin Małkiewicz

Orlen Oil Motor Lublin:
9. Dominik Kubera
10. Mateusz Cierniak
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Bartosz Bańbor
15. Wiktor Przyjemski

Zdjęcie: Patrycja Knap