Nietypowe podsumowanie weekendu … ze względu na pogodę odbył się aż jeden mecz reszta została przeniesiona.

Polonia Bydgoszcz – Unia Tarnów 54-35

Przed meczem nie zadawano pytania o to kto wygra ale jaką ilością punktów. Zespół gospodarzy, jadący pierwszy raz w tym sezonie był zdecydowanym faworytem. Jedynym słabym punktem byli juniorzy, ale Błażykowski już w 1 swoim biegu zanotował upadek i na torze już go nie zobaczyliśmy. Bartoch w trzech startach zaliczył 2 punkty. Najsłabiej z seniorów zaprezentował się Zengota – 5+2 w 4 startach. Bardzo dobra forma Adriana Gały – 11+3. Widać że mocnym punktem będzie zawodnik U-24 Lyager. Zaczął od 0 lecz w czterech następnych startach – trzy zwycięstwa – łącznie 10 oczek. Świetne zawody liderów : Tarasenko i Bellego obaj po 13+1.

W Unii tak naprawdę jedyny jasny punkt i jedyny który wygrał 3 biegi to Tungate – 10+1. Jednak Tungate spowodował upadek Lyagera (kopniecie nogą w motocykl rywala) i otrzymał od sędziego zawodów kontrowersyjną czerwoną kartkę. Koza i Mroczka zdobyli po 6 oczek, Kim Nilson zastępujący Iversena 5+1. Młodzieżowcy łącznie  6+1. Zawiódł po raz kolejny Aleksander Woentin – jedynie 2 oczka.

Sytuacja Unii jest nieciekawa – 3 mecze i 0 punktów. Mieli walczyć o awans. Będą raczej walczyć o utrzymanie. W następnej kolejce czeka ich pojedynek z Gnieznem u siebie i ciężko na ten mecz patrzeć z optymizmem.

Polonia już w pierwszym swoim meczu pokazała że będzie jednym z faworytów ligi. Świetny skład prawie bez słabych punktów (prawie, bo mam na myśli juniorów). Za tydzień Polonia jedzie na wyjazd do Gdańska.