4 kolejka I ligi:

Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz 50-40

Mecz w sumie bez zdecydowanego faworyta – oba zespoły są w gronie faworytów ligi.
W Poloni na plus Bellego 13 pkt. Zengota lepiej niż w 1 meczu 9 pkt. Tarasienko 9+2 ale jednak duży zawód – 2 wykluczenia w 2 biegach z rzędu nie zdarza się często. Lyager 6+1 czyli też słabo. Zawiedli juniorzy 3.  Młody Australijczyk McGuiness w 3 biegach 2 zera i taśma.

U gospodarzy liderami byli Kułakow 14 (jedynie Tarsienko raz go wyprzedził) oraz Pieszczek 10.  Jensen 9+1. Na plus również juniorzy 9+2. Na minus zdecydowanie Jakub Jamróg – 4 pkt w 5 biegach.

Polonia 2 mecze 1 wygrana 1 porażka, ale wiadomo w tak wyrównanej stawce każdemu się zdarzą wpadki. W rewanżu wszystko możliwe. W najbliższy weekend Polonie czeka ciężki wyjazd do Krosna, które po przebudowie prezentuje się bardzo ciekawie.

Wybrzeże 2 wygrane 1 remis również widać że mają wysokie aspiracje. W weekend czeka ich zaległy mecz w Gnieźnie.


Malesa Ostrów  –  Wilki Krosno  44-46

Tutaj zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Ale to zespół z Krosna który po 12 biegach przegrywał 6 punktami pokazał klasę. W 13 i 15 biegu podwójne zwycięstwo pary Lebiediew-Musielak dało zwycięstwo.

W zespole gości zdecydowanymi bohaterami wymienieni wcześniej Andrei Lebiediew – 12 oraz nowo pozyskany Tobiasz Musielak 13+2. Na plus Szczepaniak 9+1. Kolejny nowy zawodnik Vaclav Milik w kratkę – 2 razy wygrane biegi i  3 razy ostatni. Na minus juniorzy 2 pkt.

Ciężko mówić o plusach u gospodarzy Gapiński 8, Walasek 8+1, Klindt 7+1, Hansen 9+3. Na plus juniorzy 7+2. Zdecydowanie zawiódł Berntzon jedynie 5 pkt stałego uczestnika GP.

Dla Ostrowa był to 1 mecz no i jednak zdecydowanie nikt nie obstawiał porażki. W weekend zaległy mecz z zespołem z Gniezna.

Krosno po przebudowie i olbrzymiej porażce w 1 kolejce pokazało że będzie się liczyć w lidze. W weekend mecze u siebie z Orłem Łódź i Polonią Bydgoszcz


Orzeł  Łódź – ROW Rybnik  45-43

Tutaj faworytem byli jednak goście. Mecz wyrównany, walka do końca. Dwa biegi kończone przez 2 zawodników. W 2 biegu koszmarny upadek zaliczył Przemysław Giera, który nie dokończył już zawodów.

W zespole gości na plus Jepsen Jensesn 12+1 oraz Trofimov jr 8+2, Holta 9.  Słabo Łogaczow 6 i Gomólski 5+2.

U gospodarzy liderami Kurtz 12+1 i Łoktajew  11+1. Nowak 8+1, Becker 6. Na minus  Kościuch 5+2.

Rybnik po 3 kolejkach ma 3 punkty, takie mecze jak w Łodzi powinni wygrywać.  ROW w ten weekend pauzuje.

Gospodarze jako jedyni w tabeli mają po 2 rozegranych meczach komplet punktów. W weekend wyjazd do Krosna.


Unia Tarnów  – Start Gniezno 42-48

Przed sezonem zdecydowanym faworytem byliby gospodarze, ale po 3 porażkach z rzędu ciężko było wróżyć. Wygrana gości nie była jakąś sensacją.

U gości brak zdecydowanego lidera –  Fajfer, Kildemand po 10+1, Lahti  9+2,  Jakobsen 8, Jabłoński 7+1, juniorzy 4+2.

U gospodarzy na plus standardowo Tungate 13 , Koza 8+1,pozostali raczej zawiedli  Nilsson 7, Mroczka 6, juniorzy 4.

Dla Startu był to dopiero 1 mecz w sezonie. Pokazali że będą się liczyć. W ten weekend czeka ich wyjazd do Ostrowa oraz mecz u siebie z Wybrzeżem Gdańsk.

W Tarnowie sytuacja jest tragiczna. Mieli walczyć o awans, będą o utrzymanie. W ten weekend czeka ich przerwa.


Zaległy mecz I kolejki:

Polonia Bydgoszcz – Malesa Ostrów  46-44

Mecz w którym jednak Polonia była faworytem, a mało brakowało a doszłoby do niespodzianki. Przed biegami nominowanymi 2 punktami prowadzili goście, ostatnie 2 biegi po 4-2 dla gospodarzy.

U gości na plus Klindt 12 pkt, juniorzy 8+2. Walasek 7+1 ale jedna na minus za 2 ostrzeżenie i wykluczony z najważniejszego ostatniego biegu. Berntzon 8+2 i ani jednego wygranego biegu, jak tak będzie jeździł w GP to będzie to jego pierwsza i ostatnia przygoda z cyklem. Hansen 5, Gapiński 4+1.

U gospodarzy Liderami byli Lyager 14+1 oraz zwycięzcy 2 ostatnich biegów Tarasenko 15 pkt (1 defekt będąc na prowadzeniu) oraz Bellego 12 +1. I to by było na tyle … juniorzy 1 pkt, Zengota 4+1.

Ostrów zaczął sezon słabo od 2 porażek.  W najbliższy weekend mecz z Gnieznem u siebie.

Dla Polonii była to 2 wygrana w sezonie. O czołowe miejsca będzie jednak ciężko 3 zdecydowanych liderów a potem przepaść.