Sparta Wrocław w tegorocznej rywalizacji o młodzieżowe drużynowe mistrzostwo Polski znalazła się w grupie D. Była to jedna z trzech grup pięciozespołowych. Dwie pozostałe grupy liczyły cztery drużyny.

Wrocławianie pauzowali w dwóch pierwszych rundach, które zostały rozegrane na torze w Częstochowie. Później rywalizacja przeniosła się do Rybnika. Na torze ROW-u, mimo braku w turnieju Częstochowian Wrocławianie nie spisali się najlepiej. Rywalizację rozpoczęli od czwartego miejsca w trzeciej rundzie grupy D DMPJ. Później było już tylko lepiej.

Ale jak podkreślał to wielokrotnie trener Dariusz Śledź, młodzi zawodnicy Sparty, Jakub Wiatrowski, czy Dawid Rybak, którzy jesienią ubiegłego roku uzyskali licencję potrzebują jak największej liczby jazd i rywalizacji z rówieśnikami. To samo dotyczy Mateusza Panicza.

Bardzo dobre występy młodzi Wrocławianie zanotowali w Opolu. W piątej rundzie byli na trzecim miejscu, a już w kolejnej walczyli o pierwszą lokatę i niestety minimalnie ulegli młodym zawodnikom Włókniarza Częstochowa.

W Łodzi w siódmej rundzie DMPJ grupy D zwycięstwo młodzieżowców z Wrocławia było blisko. Tylko trzy punkty straty do ekip z Częstochowy i Łodzi to dobry wynik. Jednak ostatecznie było to trzecie miejsce. W ósmej rundzie było podobnie. I o zajęciu trzeciego miejsca w grupie decydowały dwa ostatnie czwórmecze rozegrane we Wrocławiu.

U siebie juniorzy Sparty pokazali moc zajmując pierwsze i drugie miejsce w rywalizacji drużynowej młodzieżowców.

Na pierwszym miejscu zmagania w grupie D ukończyli młodzieżowcy Włókniarza Częstochowa. Drugą pozycję zajęli juniorzy Orła Łódź. Młodzi zawodnicy był trzeci. Czwarta jest ekipa ROW-u Rybnik a na piątym miejscu w grupie D znaleźli się juniorzy Kolejarza Opole.

Tabela grupy D po rozegraniu X rund DMPJ 2022:

LpDrużynaMeczePunktyMałe punkty
1Włókniarz Częstochowa829,5336
2H. Skrzydlewska Orzeł Łódź826,5307
3WTS Sparta Wrocław819249
4ROW Rybnik815,5159
5Bedmet Kolejarz Opole89,5136