W niedzielę 25 czerwca na torze w Krośnie rozegrano ósmą rundę PGE Ekstraligi. Rywalem miejscowych Cellfast Wilków Krosno była niepokonana w dziewięciu meczach drużyna Betard Sparty Wrocław.

WTS Sparta Wrocław jest piątą drużyną w historii z kompletem zwycięstw w pierwszych dziesięciu kolejkach. Na taki przypadek w najwyższej klasie rozgrywkowej czekaliśmy 53 lata.

Tor w Krośnie w przyzwoitym stylu powrócił po dłuższej przerwie. Po dwóch miesiącach błysnął Vaclav Milik.

Czterech żużlowców Sparty zdobyło po punkcie bonusowym. Wśród przyjezdnych bonusy uzyskali Tai Woffinden, Artem Łaguta, Dan Bewley, oraz Piotr Pawlicki. W ekipie gospodarzy bonus uzyskali Krzysztof Kasprzak, Jason Doyle i Denis Zieliński.

Miejscowi tylko po trzech biegach remisowali. Po pierwszym i po czwartym biegu na prowadzeniu była drużyna Sparty.

Ogółem w całym spotkaniu zanotowano 14 mijanek. Z reguły to Wrocławianie wyprzedzali Krośnian. Na dystansie dokonali tego 10 razy, podczas gdy gospodarze na trasie wyprzedzali gościu tylko 4 razy.

W biegu czwartym odnotowano trzy mijanki na dystansie czterech okrążeń.

Spośród czternastu zawodników, którzy zaprezentowali się na torze w Krośnie, jedynie Mateusz Świdnicki nie zdobył punktu, a pod taśmą startową pojawiał się dwa razy.

W niedzielę najlepszymi polami startowymi były pola zewnętrzne. Zawodnicy startujący z tych pól C i D aż 14 razy wygrywali wyścigi – z pola D czynili to osiem razy a z C – sześć. Tylko raz wygrali bieg zawodnicy startujący z pola A. Uczynił to w biegu 3 Jason Doyle.

Wrocławianie najwięcej udanych wyprzedzeń podczas biegu dokonywali na prostej przeciwległej do startowej – 4.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich drużynach byli:

Vaclav Milik zdobywca 12 punktów w 6 startach oraz Tai Woffinden który zdobył 11 oczek i bonus w pięciu biegach.

Wrocławianie na wyjazdach wygrali w tym  sezonie 5 spotkań. Tylko w meczu w Toruniu Sparta uzyskała więcej punktów Wrocławianie pokonali na Moto Arenie Apatora 52-38. To drugi wyjazdowy mecz w trym sezonie, w którym Spartanie na wyjeździe uzyskali minimum 50 punktów.

Źródło: gurustats.pl