Zakończyła się runda jesienna rozgrywek Hokeja na trawie sezon 2022/2023 dla wszystkich kategorii wiekowych.

A oto drużyny reprezentujące Kujawsko- pomorskie zarówno na szczeblu centralnym- rozgrywki organizuje P.Z.H.T. i okręgowym – rozgrywki organizowane przez wojewódzkie związki Hokeja na trawie.

Zaczynamy od Młodzików: Za nami dwa turnieje : eliminacji do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików które są eliminacjami do MP w tej kategorii wiekowej. W naszym okręgu są to drużyny Bałagany Łubianka ,LKS Gąsawa, LKS Rogowo i Pomorzanin Toruń . Liderem tych rozgrywek jest zespół Bałaganów Łubianka .

Czas na rozgrywki juniorów młodszych. Zespoły z naszego województwa tworzą gr. „C” eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. A tworzą ją zespoły LKS Gąsawa LKS Rogowo i Pomorzanin Toruń. Drużyny rozegrały w rundzie jesiennej łącznie 12 spotkań. Liderem rozgrywek jest LKS Gąsawa.

Przechodzimy do rozgrywek na szczeblu centralnym jak wspomniałem organizuje je P.Z.H.T. W tej kategorii – juniorów – występują dwa zespoły z Kuj-pom. LKS Gąsawa zajmujący 3 miejsce i Pomorzanin Toruń siódma drużyna rozgrywek.

Tabeli przewodzi Warta Poznań.

Rozgrywki seniorskie – zaczynamy od I ligi w której gra ubiegłoroczny spadkowicz z Superligi – LKS Gąsawa. Wyniki jakie osiąga gąsawski zespół pokazują, że jego spadek był po prostu, zbiegiem nieprzewidzianych okoliczności. Przewodzi w rozgrywkach ligowych. I robi wszystko aby w przyszłym sezonie 2023/2024 powrócić do rozgrywek Superligowych.

I najwyższa klasa rozgrywkowa Polskiego Hokeja na trawie Superliga.
Reprezentują nas dwie drużyny v-ice Mistrz Polski z ubiegłorocznych zmagań ligowych , zajmujący 4 miejsce Pomorzanin Toruń. Tu trzeba zaznaczyć że toruński zespół ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie z Startem 1954 Gniezno. I LKS Rogowo drużyna zajmująca 7 miejsce w rozgrywkach.

Mistrzem jesieni został obrońca tytułu mistrzowskiego Grunwald Poznań . Na boiska otwarte zawodnicy wybiegną już w przyszłym 2023 roku . Liga startuje jeżeli aura na to pozwoli w kwietniu. Przed nami emocjonujące rozgrywki halowe ale to już inna opowieść. Pozdrawiam Mariusz Stypczyński

Materiał wideo podsumowania rundy jesiennej rozgrywek w hokeju na trawie:

https://youtu.be/zHwUzuJtLCI