Na stronie internetowej zarządzanej przez Discovery Sports Events pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące tegorocznych rund Speedway Grand Prix.

Przypomnijmy, iż od tego sezonu w cyklu SGP jest nowy promotor firma Discovery Sports Events, która zarządza rozgrywkami o żużlowe mistrzostwo świata.

Przed ubiegłoroczną ostatnią SGP w Toruniu, 1 października ogłoszono wstępny kalendarz Speedway Grand Prix na ten rok. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie terminarza imprez o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu.

W każdej z grup wiekowych tych zawodów – SGP, SGP2 oraz SGP3 potwierdzono to, co dotychczas wiedzieliśmy. Wszystkie miejsca i terminy pozostały bez zmian. Z tym, że ostatnia runda zaplanowana na 5 listopada jako Grand Prix Oceanii – tak jak jesienią – tak i teraz nie ma jeszcze określonego gospodarza.

W SGP odbędzie się 12 rund w dziewięciu krajach. Aż cztery turnieje mają odbyć się w Polsce. Miejmy nadzieję, że zaplanowana na 14 maja druga runda cyklu odbędzie się na PGE Narodowym bez przeszkód.

DSE niedawno poinformował o kwalifikacjach czasowych podczas przedturniejowego treningu. Wiadomo już, że 10 treningów zaplanowano na sobotę, tego samego dnia co turniej główny, na godzinę 13. A same zawody rozpoczynają się o godzinie 19.

Jedynym wyjątkiem jest SGP w Cardiff. Tam trening odbędzie się w piątek 12 sierpnia, ale godzina jest do ustalenia. Sam turniej zaplanowano na godzinę 17.

Oczywiście nie znamy szczegółów treningu i godzin rozpoczęcia ostatniego turnieju zaplanowanego na 5 listopada.

Tak więc tegoroczne treningi nie będą kolidowały z piątkowymi meczami w PGE Ekstralidze.

Już teraz możemy kupować wejściówki na trzy rundy tegorocznych zmagań Speedway Grand Prix: w Pradze, Teterow oraz Vojens.

Tak jak w przypadku SGP nie zmieniono żadnych terminów ani miejsc jeśli chodzi o rywalizację w SGP2 (Indywidualne Mistrzostwa Świata zawodników do lat 21) oraz SGP3 (Indywidualne Mistrzostwa Świata do lat 16 na motocyklach o pojemności 250 cc).

Kalendarz SGP/IMŚ 2022:
30 kwietnia – Grand Prix w Gorican (Chorwacja)
14 maja – Grand Prix w Warszawie (Polska)
28 maja – Grand Prix w Pradze (Czechy)
4 czerwca – Grand Prix w Teterow (Niemcy)
25 czerwca – Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim (Polska)
9 lipca – Grand Prix w Togliatti (Rosja)
13 sierpnia – Grand Prix w Cardiff (Wielka Brytania)
27 sierpnia – Grand Prix we Wrocławiu (Polska)
10 września – Grand Prix w Vojens (Dania)
17 września – Grand Prix w Malilli (Szwecja)
1 października – Grand Prix w Toruniu (Polska)
5 listopada – Grand Prix Oceanii (miejsce do ustalenia)

*****

Kalendarz SGP2 (dawne IMŚJ):
27 maja – Grand Prix w Pradze (Czechy)
14 sierpnia – Grand Prix w Cardiff (Wielka Brytania)
30 sierpnia – Grand PRix w Toruniu (Polska)

*****

Kalendarz SGP 3 (Mistrzostwa świata do lat 16):
26 sierpnia – Grand Prix we Wrocławiu (Polska)