Skład FIM Speedway Grand Prix w 2022 r, pierwszego w historii, kiedy promotorem jest Discovery Sports Events, jest kompletny.

Podano nazwiska pięciu żużlowców, którzy wystartują ze stałymi dzikimi kartami w przyszłorocznych rozgrywkach o tytuł indywidualnego mistrza świata.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami o których napisaliśmy w artykule Znamy już 10 uczestników SGP 2022 stałe dzikie karty otrzymali:
Australijczyk Jason Doyle
Duńczycy: Leon Madsen i Anders Thomsen
Słowak Martin Vaculik oraz
Brytyjczyk Robert Lambert

Wcześniej poznaliśmy 10 –cu rajderów, którzy zapewnili sobie udział w Grand Prix sezonu 2022.

W każdej rundzie organizator zawodów będzie miał do dyspozycji jedną dziką kartę dla nominowanego przez siebie zawodnika oraz dwa miejsca dla rezerwowych.

Pięć stałych dzikich kart przydzielała Komisja SGP, która składała się z przedstawicieli FIM, oraz po raz pierwszy w historii przedstawicieli Discovery Sports Events, nowego właściciela praw do turniejów SGP.

Lista zawodników rezerwowych SGP 2022 zostanie podana w późniejszym czasie.

Leon Madsen walczył w tegorocznym cyklu SGP, ale nie był tak skuteczny jak w poprzednich sezonach. Często mówil o niewyleczonej kontuzji. Ostatecznie zajął 7 miejsce w tegorocznych rozgrywkach o tytuł IMŚ.

W przyszłym sezonie wśród 5 najlepszych żużlowców świata znalazł się również były indywidualny mistrz świata z 2017 r Jason Doyle, który zajął w tym sezonie 9 miejsce w SGP. Jedna z rund przyszłorocznej rywalizacji ma zostać rozegrana w Australii.

Robert Lambert będzie drugim Brytyjczykiem w gronie 15 najlepszych zawodników świata. Były indywidualny mistrz Europy w swoim debiutanckim sezonie SGP zajął 10 pozycję.

11 miejsce w SGP zajął kolejny debiutant – Anders Thomsen – dwukrotny indywidualny mistrz Danii. W tegorocznej batalii o miano najlepszego żużlowca świata raz udało mu się wjechać na podium

Największym pechowcem tegorocznego cyklu SGP okazał się Martin Vaculik. Podczas szóstej rundy – GP w Lublinie doznał złamania obojczyka i łopatki przez co opuścił dwie następne rundy. Ostatecznie uplasował się na 12 pozycji tegorocznych rozgrywek o tytuł IMŚ.