Super zawody! Dziękujemy i gratulujemy!

Super oprawa, najlepsze zawody i zawodnicy

Najlepsze zawody dla dzieci we Wrocławiu ❤dziękujemy i do zobaczenia ?

Bardzo dziękujemy – super organizacja i super atrakcje – dzieciaki wniebowzięte! ❤️

Super dzieciaki. Działo się! Cudownie było

Mimo mega upadku, Emil dalej chce trenować ?do zobaczenia w środę! I dziękujemy za zawody. Pełen profesjonalizm ?

Dziękujemy jak zwykle za świetne zawody pod każdym aspektem ?❤️??????

Byłem, widziałem. Dobry trend wprowadzacie. Widzimy się za tydzień ?

Takie komentarze można przeczytać na fanpageu Szarży Wrocław na FB https://www.facebook.com/Szar%C5%BCa-Wroc%C5%82aw-100974531624213/ .

W sobotę 19.09.br na torze na wrocławskim Sępolnie odbyły się zawody „Zakończenie wakacji ze speedrowerem 2020!”

Była to impreza podsumowująca pierwsze trzy miesiące działalności klubu Szarża Wrocław. Do rywalizacji stanęło 28 dzieci na rowerach, oraz czworo na rowerach biegowych.

Zawody dzieci były też generalnym sprawdzianem Szarży Wrocław przed zbliżającym się wielkimi krokami, reaktywowanym Memoriałem Jakuba Kroczaka. Przypominamy, iż Memoriał Kuby odbędzie się już w najbliższą sobotę 26.09.2020 o godz. 18:30. Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje organizatorom planów związanych z Memoriałem.

Wracając do sobotnich zawodów żaków. Organizatorzy nauczeniu doświadczeniem poprzednich dwóch wakacyjnych turniejów żaków podzieli startujące dzieci na cztery kategorie: dzieci na biegówkach, 3-5 lat, 6-7 lat oraz 8-10 lat. Dzieci mogły brać udział w wyścigach kategorii wyższej kategorii wiekowej.

Jak zwykle na Sępolnie zawody były bardzo zacięte. Prezes Szarży podkreślał, iż wszyscy zawodnicy, mimo ostrej rywalizacji o zwycięstwo, jeździli fair. Upadki, które wydarzyły się podczas biegów wynikały z błędów żaków, a nie z bezpardonowej jazdy rywalizujących ze sobą dzieci. Walka o zwycięstwo we wszystkich kategoriach była bardzo wyrównana. Między zawodnikami czołówki były bardzo małe różnice punktowe. Należy tutaj dodać fakt, iż o miejscu na drugim i trzecim stopniu podium w kategorii 6-7 lat decydował bieg dodatkowy.

Radość dzieci z pierwszych swoich zwycięstw była ogromna. Wielka była też rozpacz tych żaków, którzy nie byli w stanie pokonać przeciwników. Ale ostatecznie, po biegach, gdy opadły już emocje związane ze ściganiem, uśmiechy wracały na twarze dzieci.

Sam turniej był bardzo zorganizowany na wysokim poziomie. Dla dzieci oraz widzów, zgromadzonych na torze przy ul. Krajewskiego, przygotowano kiełbaski z grilla. Do wyboru były różnego rodzaju napoje. A babcia jednego z organizatorów upiekła pyszne ciasto – za co wszyscy bardzo dziękują.

Zawody miały świetną oprawę – również tę świetlną. Prezentacja zawodników obu starszych grup odbywała się przy palących się żółto-czerwonych flarach. Był mini pokaz sztucznych ogni. A zwycięzcy na podium wchodzili w szpalerze utworzonym przez rywali z toru.

Najważniejsze, iż dzieci podczas całego turnieju świetnie się bawiły. Dla najlepszych przygotowano puchary. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Sponsorzy turnieju Aquapark Wrocław i Chata Małolata ufundowali dla dzieci wejściówki na swoje zajęcia. Medale zawieszał dzieciom na szyi wielokrotny mistrz świata w speedrowerze Marcin Szymański.

Należy żałować, że wielkimi krokami zbliża się jesień i dni będą coraz chłodniejsze. Mamy nadzieję, że pogoda będzie dla nas łaskawa i jeszcze długo dzieci będą ścigać się na torze na Sępolnie.

Poniżej prezentujemy wyniki sobotnich zawodów żaków.

W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje większa liczba zwycięstw, drugich lub trzecim miejsc. Jeśli to nie rozstrzygnie patrzymy na bezpośrednim pojedynek.

Kategoria 3-5 lat

1. Karol Kaczmarek – 20 punktów

2. Stanisław Węcłaś – 19 pkt.

3. Dawid Mutor – 17 pkt.

4. Dominik Matuszak – 16 pkt.

5. Brunon Kowalski – 15 pkt.

6. Olek Jażdżyk – 15 pkt.

7. Antoni Górecki – 14 pkt.

8. Kacper Budzinski – 12 pkt.

9. Natalia Gorska – 11 pkt.

10. Felipe de Ona – 11 pkt.

11. Emil Kłosin – 11 pkt.

12. Jasiu Janiak – 10 pkt.

13. Zosia Nowak – 8 pkt.

14. Aleksandra Strzelec – 7 pkt.

Kategoria 6-7 lat

1. Tomasz Góral – 16 punktów

2. Bernard Koziura – 13+4 pkt.

3. Antoni Szymański – 13+3 pkt.

4. Jan Bujnowski – 11 pkt.

5. Stanisław Węcłaś – 11 pkt.

6. Max Grzegorczyk – 6 pkt.

7. Karol Kaczmarek – 5 pkt.

8. Natalia Gorska – 4 pkt.

Kategoria 8-10 lat

1. Antoni Bujnowski – 20 punktów

2. Kajetan Spławski – 19 pkt.

3. Mikołaj Osinski – 17 pkt.

4. Tomasz Góral – 16 pkt.

5. Wojtek Wiśniewski – 15 pkt.

6. Bernard Koziura – 15 pkt.

7. Filip Gorski – 14 pkt.

8. Jan Bujnowski – 13 pkt.

9. Antoni Szymański – 13 pkt.

10. Błażej Wychodil – 11 pkt.

11. Paweł Misiak – 10 pkt.

12. Franek Pierściński – 10 pkt.

13. Krzysztof Misiak – 9 pkt.

14. Max Grzegorczyk – 4 pkt.