Dotychczas rozegrano siedem rund tegorocznej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Argentyny. W niedzielny wieczór 15 stycznia kolejny już raz w niezbyt jasnych okolicznościach wykluczony został Paweł Miesiąc. Po sześciu kolejkach był liderem rywalizacji o tytuł mistrza Argentyny.

Kibice w swoich komentarzach bez ogródek i dosadnie wyrazili swoją opinię na temat sędziowania i kogo faworyzują gospodarze tej imprezy organizowanej w Ameryce Południowej.

Na szczęście straty Pawła Miesiąca do liderującego Patryka Wojdyły nie są duże. A do rozegrania zostało jeszcze siedem turniejów praktycznie wszystkie w Bahia Blanca. W niedzielę po raz pierwszy w tegorocznej imprezie wystąpił Nicolas Covatti. Zdobył 15 punktów i stanął na najniższym stopniu podium. Ale jego strata do prowadzących zawodników jest ogromna. N Ie ma szans na końcowy sukces.

Wykrystalizował się czołówka zawodników. Spośród sześciu żużlowców nadających ton rywalizacji o tytuł mistrzowski należy upatrywać zwycięzcę czternastorundowych zmagań. Na czele stawki jest Patryk Wojdyło, który o 7 oczek wyprzedza Paco Castagnę i o osiem Pawła Miesiąca.18 punktów traci już do zawodnika ROW-u Fernando Garcia. Argentyńczyk miał świetny początek i wygrał dwie pierwsze rundy. Teraz nie może załapać się do finału zawodów.

Kolejna impreza na torze Bahia Blanca odbędą się już dziś we środę 18 stycznia. Polacy, razem z trzema Włochami i Niemcem, jako zespół Reszty Świata  będą rywalizować w meczu towarzyskim z Argentyńczykami.

Następne zawody IM Argentyny zaplanowano natomiast na 22 stycznia w Bahia Blanca.

Klasyfikacja indywidualnych mistrzostw Argentyny po 7 rundach:

1 Wojdylo Patryk 114 pts
2 Castagna Paco 107pts
3 Miesiac Pawel 106pts
4 Garcia Fernando 96pts
5 Husman Lisandro 81pts
6 Albin Facundo 74pts
7 Zubillaga Cristian 57pts
8 Nicolas Vicentin 55pts
9 Iturre Jonathan 55pts
10 Ampugnani Eber 42pts
11 Cuello Facundo 38pts
12 Acuña Alex 32pts
13 Niedermeier Mario 27pts
14 Covatti Nicolas 15pts
15 Racosta Gonzalo 14pts
16 Eleno Diego 14pts
17 Marquez Nicolas 10pts
18 Battaglia Andrea 8pts
19 Torresi Lucas 4pts
20 Boyero Damian 3pts
21 Vicente Leonardo 3pts

Na stronie Speedway Total udostępniono materiał filmowy z zawodów siódmej rundy IMA rozegranych w ostatnią niedzielę 15 stycznia:

Źródło i zdjęcie: Speedway Total