W najbliższą niedzielę poznamy medalistów tegorocznych rozgrywek o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski. Na zakończenie sezonu przychodzi czas na podsumowanie tego co się wydarzyło na torach, organizuje się plebiscyty. Nie zapomina się też o wspólnej zabawie.

Polska Federacja Klubów Speedrowerowych postanowiła w tym roku na zakończenie sezonu zorganizować Bal Speedrowerowca. Jest to powrót do tradycji sprzed lat kiedy tak właśnie wyglądał koniec speedrowerowego sezonu w Polsce.

Na stronie PFKS pojawiły się szczegóły dotyczące imprezy, którą zaplanowano na 13 listopada w Gnieźnie:

Plebiscyt i … bal

Kolejny sezon zbliża się ku końcowi. Z racji tego czas na jego podsumowanie. Z racji tego, że ostatnimi czasy są wśród nas ludzie, którzy kładą duży nacisk na wizerunek dyscypliny, sami wkładając niemało wysiłku, żebyśmy byli coraz bardziej rozpoznawalną dyscypliną. Wobec czego pojawił się pomysł, żeby owo podsumowanie sezonu miało inny, niż dotychczas charakter.
W wielu dyscyplinach jako podsumowanie sezonu / roku są ogłaszane różnego rodzaju plebiscyty. Postanowiono spróbować tej formy w speedrowerze. (…)

Uroczyste zakończenie sezonu, połączone z uhonorowaniem triumfatorów plebiscytu w poszczególnych kategoriach odbędzie się formie, do której nasza dyscyplina pragnie powrócić po wielu latach. BAL SPEEDROWEROWCA odbędzie się w sobotę 13.11.2021 w godzinach 18:00 – 2:00 w Gnieźnie – Restauracja Europejska Tomasz Karski, ul.Dąbrówki 19. Koszt uczestnictwa to 140 PLN za osobę. Zgłoszeń na bal należy dokonywać u Pawła Woźnego w terminie do niedzieli 31.10.2021. Kol. Paweł będzie również przyjmował wpłaty oraz udzielał wszelkich informacji dotyczących imprezy. Jeśli byłaby potrzeba rezerwacji noclegu, również należy to zgłosić Pawłowi.