Fragment komunikatu jaki ukazał się na stronie PFKS:

W związku z wydarzeniami podczas emisji dziesiątego odcinka Magazynu Speedrowerowego, zarząd PFKS postanowił: 

  • ukarać zawodnika Mateusza Ślęzaka, na podstawie punktu 9.11.1.8 RSS oraz punktu 9.6.5 Aneksu na sezon 2023, karą finansową w wysokości 500 zł (słownie: pięćset złotych) oraz czasowym wykluczeniem z rozgrywek na okres 2 miesięcy;
  • ukarać prowadzącego magazyn, Adriana Kocura, na podstawie punktu 9.11.2.4 RSS oraz punktu 9.6.5 Aneksu na sezon 2023, karą finansową w wysokości 300 zł (słownie: trzysta złotych), czasowym wykluczeniem z pełnienia jakichkolwiek funkcji podczas oficjalnych zawodów speedrowerowych na okres 1 miesiąca; ponadto, ze względu na rezygnację w/w z funkcji prowadzącego zaraz po emisji magazynu, zarząd postanowił przyjąć rezygnację.
  • ukarać klub TSŻ, na podstawie punktu 9.11.3.5 RSS oraz punktu 9.6.5 Aneksu na sezon 2023, karą finansową w wysokości 300 zł (słownie: trzysta złotych).

            Uzasadnienia w/w kar zostały podane zainteresowanym drogą mailową.

Na reakcję zainteresowanych nie trzeba było czekać. Prezentujemy wpis ze strony Mateusza Ślęzaka (oczywiście za zgodą autora tego wpisu):

W związku z karą jaką dostałem od PFKS, dziękuje wszystkim których miałem przyjemność spotkać na swojej drodze podczas 17 lat jazdy w lewo. Z dniem dzisiejszym moja przygoda z oficjalnymi rozgrywkami dobiegła końca.

Panie prezesie Paweł Woźny jak to jest, że niektórzy mogą rzucać kaskami, rowerami, spiskować, obrażać bezpośrednio i pośrednio różne osoby funkcyjne itd. i nie spotykają ich z tego tytułu żadne kary, a ktoś powie Wam odrobinę prawdy i od razu taką osobę zawieszacie, bo jest niewygodna?! Jak to jest, że sprawy innych zawodników są zamiatane pod dywan, a jest kilku zawodników dla których nagle zwołujecie zebranie, aby im doje… Nie mam zamiaru płacić kary finansowej na konto PFKS, bo nie będę Was sponsorował, a Wy za te pieniądze będziecie opłacać własne wyjazdy 😉 Kary finansowe w sporcie amatorskim do którego dokładamy niemałe pieniądze pozostawię bez komentarza, również wysokość tejże kary. Niektórzy wymyślają sobie samoukaranie w wysokości 200 zł chociaż regulamin mówi inaczej, ale przecież co tam regulamin wy możecie go łamać, inni jeśli to zrobią to trzeba ich zniszczyć, żeby zamknąć im ryje! Innych potraficie karać w zawieszeniu, a tu kara na dwa miesiące, gdzie mają rozegrać się losy medalu w CS Superlidze! Przypadek? Nie sądzę 🤷‍♂️

Zachowujecie się jak dzieci z przedszkola, którym ktoś zabrał zabawki 😉 Jeśli nie wiecie to w kraju w którym żyjemy obowiązuje wolność słowa!

Dziękuje również za spier… mi sezonu, odebrania szansy walki w IMP, poświęciłem na przygotowania sporo czasu, zdrowia i pieniędzy ale co to Was interesuje, przecież zarabiamy na tym sporcie takie kokosy!

Wrócę do sezonu 2021, gdzie wielokrotnie wraz z kolegami z drużyny z Wrocławia byliśmy obrażani i poniżani, wtedy nikt nie reagował i wszystko było Ok?!

Na koniec chciałbym podziękować chłopakom z którymi w ostatnim czasie miałem przyjemność ściągać się w jednej drużynie.

Sezon 2021 na zawsze pozostanie w mojej pamięci i będę go mile wspominał.

Dziękuję również chłopakom z Leszna za to że znów mogłem reprezentować barwy klubu z mojego miasta.

Osobne podziękowania należą się Mateusz Pacek! Mam nadzieję że wyjaśnisz jeszcze niektóre osoby na torze i pokażesz co potrafisz, rower czeka na Ciebie jeśli tylko będzie taka potrzeba ❤️ Jeszcze spotkamy się razem na torze ale już nieco innym, gdzie nie ma kolesiostwa, cyrków i układów!

Poniżej prezentujemy 10 odcinek Magazynu Speedrowerowego, który jeszcze jest na youtube. Za wypowiedzi w trakcie programu zarówno Adrian Kocur jak i Mateusz Ślęzak zostali ukarani:

Źródło: facebook, youtube i blog PFKS