W pierwszym niedzielnym meczu (7 maja br.) piątej rundy PGE Ekstraligi Platinum Motor Lublin podejmuje przy alejach Zygmuntowskich rozpędzoną Fogo Unię Leszno. Przyjezdni jak na razie są największą – In plus – niespodzianką PGE Ekstraligi. Skazywani na walkę o utrzymanie zawodnicy z Leszna dotychczas przegrali tylko jeden mecz z Betard Spartą Wrocław we Wrocławiu.

Po kontuzji Chrisa Holdera do składu „wskoczył” siedemnastoletni Nazar Parnicki i widać, ze ma szansę na dużą karierę żużlową. Po świetnym występie przeciwko Apatorowi Ukrainiec znalazł miejsce w podstawowym składzie gości.

Piotr Baron postawił na sprawdzone nazwiska. Dokonał zmiany jedynie w formacji młodzieżowej. Najpewniej uwzględnił wyniki Brązowego Kasku i trzeci i czwarty zawodnik tej imprezy znaleźli się w składzie Unii.

Trener gospodarzy Maciej Kuciapa do boju przeciwko gościom z Leszna desygnuje skład znany z wcześniejszych spotkań. Kibice w Lublinie wierzą, że drugi domowy mecz Motoru wypadnie zdecydowanie na korzyść gospodarzy.

Zapowiadane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Nazar Parnicki
4. Grzegorz Zengota
5. Jaimon Lidsey
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel

Platinum Motor Lublin
9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kacper Grzelak
15. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: niedziela, 7 maja godz. 16:30. Transmisja Canal+ Sports 5.