To już ostatnia cześć wywiadu z juniorem rateli Wiktorem Czerwińskim.

Na wirażu: Jakie są twoje pozasportowe zainteresowania? Czy masz czas na jakieś hobby oprócz speedrowera i szkoły?
Wiktor Czerwiński: Interesuje się żużlem, piłką nożną, a oprócz tego lubię podróżować.

Nw: Co możesz powiedzieć o zmianach zachodzących w rozgrywkach o DMP i powstaniu CS Superligi?
WCz: Cieszę się że wracamy do starego programu meczowego. Tam będę miał dwa biegi juniorskie i na pewno będzie to bardziej ciekawsze niż ciągła jazda z seniorami. A powstanie CS Superligi uważam też za dobre. Z sezonu na sezon, speedrower robi się przez to bardziej popularny w Polsce.

Nw: Wielu zawodników na nowy sezon zmienia swoje rowery, lub wprowadza do nich jakieś zmiany. Jak jest przygotowany sprzętowo Wiktor Czerwiński do nowego sezonu?
WCz: Rower na sezon 2021 przygotowywał mi Marcin Szymański. Można powiedzieć, że w rowerze zostało wymienione wszystko. I na pewno jest to mój najlepszy rower od początku mojej kariery.

Nw: Przed tobą ostatni rok w gronie juniorów. Czy jesteś przygotowany do regularnej walki z najlepszymi zawodnikami w kraju?
WCz: Wydaje mi się że jestem przygotowany bardzo dobrze i jestem pewny że będę gotowy na ściąganie się nawet z najlepszymi.

Nw: W drużynie Szarży jest wielu utytułowanych zawodników. W składzie rateli Jest legenda Wrocławia dwukrotny IMŚ Marcin Szymański, jest IMŚ Bartosz Grabowski, ale też i głodne sukcesów młode wilki z Mateuszem Slęzakiem i Damianem Natońskim na czele. Co czuje tak młody zawodnik jak ty stając pod taśmą z tak utytułowanymi i doświadczonymi zawodnikami? Daje to motywację do bycia lepszym, do cięższej pracy?
WCz: Jestem bardzo zadowolony że mogę właśnie trenować z takimi zawodnikami. Dostaję od nich cenne wskazówki które, na pewno mi się przydadzą w mojej karierze.

Nw: Czego sobie życzy w sezonie 2021 Wiktor Czerwiński?
WCz: Na pewno jakiegoś medalu i żeby sezon został odjechany bez żadnej kontuzji.

Nw: Czy chciałbyś coś jeszcze dodać od siebie dla kibiców Szarży?
WCz: Zapraszam na tor przy ulicy Krajewskiego na mecze Szarży Wrocław. Emocje będą gwarantowane.

Nw: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów i przejechania sezonu bez kontuzji
WCz: Ja również Dziękuję bardzo.