Zapraszamy na drugą część wywiadu z juniorem Szarży, rodem z Torunia – Wiktorem Czerwińskim

Na wirażu: Prezes Szarży zapowiada walkę o medale w DMP. Tego nikt nie ukrywa. A jakie cele na sezon 2021 stawia sobie Wiktor Czerwiński?
Wiktor Czerwiński: Na pewno chciałbym zdobyć medal DMP i jakiś medal w zawodach indywidualnych.

Nw: Jak przygotowywałeś się do bieżącego sezonu? Możesz w skrócie opisać twoje treningi kibicom?
WCz: Moje przygotowania zaczęły się w styczniu, po tym jak został mi ściągnięty gips. Miałem rozpisane treningi 4 razy w tygodniu. Czasami wydawało mi się, że to za mało i sobie dokładałem M.in. rower, bieganie, czy też treningi siłowe, a od dwóch  tygodni chodzę na siłownię i na niej planuję trenować ostatni miesiąc przed rozpoczęciem sezonu.

Nw: Przed sezonem mieliście dwa obozy przygotowujące was do sezonu. W biegłym roku we Wrocławiu, w lutym w Zakopanem. Co możesz powiedzieć o tej formie przygotowań? Uważasz, że takie integracyjne spotkania są potrzebne?
WCz: Myślę że takie obozy integracyjne są na plus. Wszyscy się lepiej poznaliśmy i wszyscy się bardzo dobrze dogadywaliśmy. Myślę że to przełoży się na dobry wynik i atmosferę w zespole w trakcie sezonu.

Nw: Z kim najlepiej „dogaduje” się w drużynie popularny Wiciu? Czy może to jest partner z formacji juniorskiej Szarży Paweł Szkudlarek?
WCz: Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ w Szarży dogaduje się z każdym bardzo dobrze.

Nw: Jak myślisz, czy takie budowanie składu jak we Wrocławiu, może przynieść efekt w postaci medalu drużynowych mistrzostw Polski? Jesteście z różnych miast Polski, macie różne doświadczenia speedrowerowe. Jest szansa, że projekt Szarża wypali?
WCz: Myślę że jest wielka szansa na medal w sezonie 2021, a zawodnicy z różnych miast to moim zdaniem tylko na plus. Każdy będzie miał większe doświadczenie na innym torze i będziemy mogli sobie przekazywać cenne wskazówki.

Nw: Jak oceniasz wrocławski tor, po tych kilku treningach, które mogłeś na nim odbyć? Musimy pamiętać, iż po naprawie gwarancyjnej nawierzchnia może być zupełnie inna od obecnej.
WCz: Na początku wydawał mi się bardzo ciężki nie znałem ścieżek i często się na nim gubiłem ale po miesięcznych treningach na tym torze zmieniłem zdanie I bardzo mi się on podoba. Tak to prawda może być inna ale moim zdaniem dużo to nie zmieni.

Nw: W Indywidualnych Mistrzostwach Torunia w 2020 r zająłeś trzecie miejsce. Jakie są największe sukcesy sportowe Wiktora Czerwińskiego?
WCz: Moim największym osiągnięciem w speedrowerze jest 3 miejsce w indywidualnych mistrzostwach kadetów w Zielonej Górze.
Zdobyłem też kilka medali w zawodach drużynowych

No i w 2020 Zdobyłem srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Torunia
.

Nw: Wiadomo, że speedrower jest sportem kontaktowym. Czy oprócz ubiegłorocznego złamania ręki miałeś w swojej karierze jakieś jeszcze poważniejsze kontuzje?
WCz: Jest kontaktowy to prawda, ale oprócz tego złamania nie miałem, na szczęście, żadnej poważnej kontuzji.

cdn…

Galeria zdjęć z wrocławskiego toru: