Piotr Pawlicki pod koniec krótkiego zgrupowania drużyny Falubazu w Świnoujściu doznał kontuzji mięśnia. Tym samym zabraknie go na pierwszych treningach na torze, które jeszcze w marcu Zielonogórzanie zaplanowali w Rzeszowie.

Po powrocie do domu Piotr przeszedł szczegółowe badania, które wykazały uraz mięśnia nogi. Zawodnik od razu rozpoczął rehabilitację, która pomoże mu w powrocie do pełnej dyspozycji.

Piotr Pawlicki uspokaja:
Przygotowania zimą były intensywne ale niestety na koniec, jeden z mięśni pechowo się uszkodził. Teraz potrzebuje kilka tygodni przerwy żeby doprowadzić go do pełnej sprawności. Nie ma powodów do zmartwień, pod koniec marca dołączę do drużyny. Teraz czeka mnie krótka rekonwalescencja i za chwilę nie będzie śladu po urazie.

Dyrektor sportowy Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz dodaje;
Piotr zachowuje się bardzo rozsądnie. Nie ma potrzeby ryzykować poważniejszego urazu. To na tyle doświadczony zawodnik, że z pewnością sobie poradzi, nawet jeśli nieco później wyjedzie na tor.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu PGE Ekstraligi 12 kwietnia br. Enea Falubaz Zielona Góra powalczy o punkty na Stadionie Olimpijskim z Betard Spartą Wrocław.

W swoich mediach społecznościowych Piter napisał więcej o całej sytuacji związanej z jego urazem:
Hej 🖐🏻Na pierwszych treningach naszej drużyny w Rzeszowie niestety mnie zabraknie…😣 pod koniec zgrupowania w Świnoujściu doznałem kontuzji mięśnia.
Po powrocie do domu przeszedłem szczegółowe badania w Rehasport Clinic które wykazały uraz mięśnia nogi.
Docent Tomasz Piontek oraz Doktor Marcin Dzianch – Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie działanie, podejście jak zawsze na najwyższym poziomie 🙌🏼 (…)
Rehabilitacja w Centrum Regeneracji i Fizjoterapii – Eliasz Zientara w pełni, zabiegi, treningi itd pozwolą mi szybko wrócić do pełni sił. Również dziękuję za zawsze mogę liczyć na pomoc i pełne zaangażowanie 🙌🏼
Niestety jestem zmuszony odpuścić zaplanowane treningi a także pierwsze sparingi z Falubaz Zielona Góra, BOLL #Camp2024 Gorican już się zaczął… bawcie się dobrze ekipa 👍🏼😉Pierwsze mecze z moim nowym klubem na wyspach Brytyjskich Official Birmingham Speedway również będę musial pauzować. Limit pecha wykorzystany na ten sezon 🍀🍀🍀
Dziękuję za wyrozumiałość i widzimy się za nie długo na torach. Piter

Źródło: zuzel.falubz.com

Zdjęcie: fb Falubazu