Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami wychowanek i były kapitan Unii Leszno  w sezonie 2023 będzie reprezentował barwy wrocławskiej Betard Sparty.

W mediach społecznościowych klubu ze stolicy Dolnego Śląska w czwartek pojawił się baner z zaznaczoną godziną 19:00.

We Wrocławiu przy ulicy Ruskiej 46 znajduje się Galeria Neon Side, w której swój azyl znalazły wrocławskie historyczne neony. Właśnie w tym miejscu znajduje się najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu. Skupiają się tutaj organizacje kulturalne, galerie, zespoły muzyczne, kluby, teatry, NGO-sy i artyści-freelancerzy, mający tu swoje siedziby lub pracownie. To hub kulturalny służący spotkaniom, działaniom twórczym, ale i rozrywce.

I właśnie tam na koniu (nie był to biały koń) pojawił się Piotr Pawlicki ze słowami „Siema Wrocław. Jestem”.

Pawlicki na żużlu startuje od 2011 roku. Od sezonu 2012 nieprzerwanie reprezentował Unię Leszno zdobywając z tym klubem pięć tytuł drużynowych mistrzów Polski.

W swoim dorobku ma złoto drużynowych mistrzostw świata, indywidualne mistrzostwo świata juniorów a także indywidualne mistrzostwo Polski. Przez dwa sezony był także uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix, kończąc rywalizacje na 6 pozycji w 2016 roku, oraz na 11 rok później.

Trener Dariusz Śledź tak powiedział o nowym zawodniku Sparty:

Mało jest tak charakternych zawodników, jak Piotr. Jestem przekonany, że będzie ważnym ogniwem naszej drużyny i szybko zdobędzie serca naszych kibiców. Pokładamy w nim wielkie nadzieje

Nie ukrywamy, że w sezonie 2023 chcemy wrócić nas szczyt. Stąd obecność w naszym zespole Piotra Pawlickiego. Nie mam wątpliwości, że z nim nasz skład będzie jeszcze silniejszy.

A tak z kibicami Sparty przywitał się Piotr Pawlicki:

To dla mnie bardzo ekscytujący moment. Po wielu latach spędzonych w Lesznie, postanowiłem otworzyć nowy rozdział w swojej karierze właśnie tutaj, we Wrocławiu. W żużlu zawsze chcemy walczyć o najwyższe sportowe cele. Betard Sparta Wrocław osiągnęła go rok temu. Teraz jestem tutaj, by pomóc klubowi wrócić na szczyt Ekstraligi. Wierzę, że z takimi zawodnikami w składzie oraz wsparciem z trybun będziemy mogli to zrobić. Nie mogę się doczekać następnego sezonu i już dzisiaj zapraszam wszystkich na mecze w 2023 roku.