Sparta Wrocław w ostatnim czasie zintensyfikowała przygotowania do sezonu. Mimo storpedowania przez pogodę pierwszych treningów i późniejszych sparingów Wrocławianie są obecnie w komfortowej sytuacji.

Podobnie jak GKM, Włókniarz i Motor, Spartanie sezon rozpoczną od drugiej kolejki. Wrocławianie zyskali dodatkowo sześć dni na przygotowanie się do sezonu, wjeżdżanie się w tor, dokonanie właściwych regulacji w sprzęcie. Zawodnicy mają więcej czasu na ponowne „oswojenie się” ze sprzętem, na „poczucie” motocykla.

Ostatnio bardzo dobra pogoda pozwala na codzienny trening na torze. Dodatkowo przed sezonem „spadł z nieba” doświadczony i posiadający ogromną żużlową wiedzę Greg Hancock. Praktycznie „prosto z helikoptera”, który wylądował na Stadionie Olimpijskim udał się na trening Sparty i udzielał już pierwszych wskazówek zawodnikom swojej nowej drużyny.

Czterokrotny indywidualny mistrz świata w ubiegłym roku pokazał jakie wartości i co jest dla niego najważniejsze. By wspierać chorą żonę nie wahał się ani chwili i zakończył swoją długoletnią żużlową karierę. Teraz jest gotowy wspierać Spartę w walce o upragniony tytuł drużynowych mistrzów Polski.

Ale wiadomo, że nie tylko same treningi pozwolą zawodnikom dobrze przygotować się do sezonu. Jak podkreślają to sami żużlowcy, bardzo istotna jest rywalizacja z przeciwnikiem na torze.

W bardzo dobrej sytuacji (i przy okazji formie) jest Artem Łaguta, który we wtorek ukończył na trzecim miejscu XXXII Kryterium Asów w Bydgoszczy.

W piątek 2.04.br w Gorzowie Wlkp.pozostali zawodnicy będą mieli okazję pościgać się przed sezonem na torze. O godz. 15 w Gorzowie Spartanie odbędą sparing z miejscową Stalą.

Sparing będzie można obejrzeć na żywo, Jak podała Stal Gorzów w swoich mediach społecznościowych: Proponujemy WAM transmisję w systemie PPV za kwotę 12 zł. Chętnych kibiców zapraszamy do oglądania.

W banerze reklamującym ten sparing Stal Gorzów dodała jeszcze hasło: Wesprzyj swój klub kup transmisję live.