Po latach 80-ych XX wieku, w których wrocławska Sparta walczyła o przetrwanie przyszły zdecydowanie lepsze czasy dla klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Po sukcesach seniorskich przyszła kolej na zdobycze medalowe w zawodach młodzieżowych.

W 1998 roku 3 czerwca na trzech torach – w Lublinie, Częstochowie i Gdańsku odbyły się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Z turnieju pod Jasną Górą awans uzyskały trzy najlepsze duety: Polonia Piła, Włókniarz-Malma Czestochowa oraz Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz.

Z Lublina do finału weszły: Kuntersztyn-GKM Grudziądz oraz Van Pur Rzeszów. W Gdańsku najlepsza okazała się wrocławska para, która nad morzem zdobyła 23 punkty. Bezkonkurencyjny był tego dnia Mariusz Węgrzyk, który w sześciu startach zgromadził 18 punktów. Trzy oczka dorzucił Rafał Haj i jedno Bartosz Stanek. Na drugim miejscu zawody ukończył duet Trilux-Startu Gniezno.

Finał odbył się 19 czerwca 1998 roku na torze w Pile. Na swoim obiekcie bezkonkurencyjna okazała się para gospodarzy. Pilanie zgromadzili 26 punktów. Na drugim miejscu zawody ukończyli młodzieżowcy Startu Gniezno., którzy zdobyli 22 punkty.

Bardzo zacięta była rywalizacja o brązowy medal. W grze o trzecie miejsce w MMPPK 1998 były trzy drużyny z Wrocławia, Rzeszowa i Grudziądza. GKM ostatecznie skończył zawody z 17 punktami. By wyłonić brązowego medalistę konieczne było rozegranie biegu dodatkowego. W 21 wyścigu rywalizowali Mariusz Węgrzyk z Atlasa Wrocław i Tomasz Rempała z Van Puru Rzeszów. W biegu dodatkowym prowadził Wrocławianin. Zawodnik z Rzeszowa spowodował upadek Wegrzyka i został wykluczony za spowodowanie upadku przeciwnika.

Ostatecznie brązowe – pierwsze, historyczne, medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski par Klubowych zdobyli Wrocławianie. Mariusz Węgrzyk wywalczył 13 punktów a Rafał Haj 6 oczek. Bartosz Stanek w finale nie wystąpił.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż najlepszymi zawodnikami w swoich drużynach byli późniejsi żużlowcy reprezentujący Spartę Wrocław – Krzysztof Słaboń (Polonia Bydgoszcz) oraz Robert Dados (GKM Grudziądz).