CS Superliga powstała w 2020 roku. Od tamtego momentu wiele się wydarzyło nie tylko na speedrowerowych torach. Praktycznie w każdym sezonie rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski miały inny kształt. Obecnie w Polsce mamy dwie klasy rozgrywek centralnych CS Superligę oraz CS 1. Ligę.

O medale drużynowych mistrzostw Polski w sezonie 2023 rywalizuje tylko pięć drużyn: TSŻ Toruń, Orzeł Gniezno – medaliści z ubiegłego roku oraz Mustang Żołędowo, OMEGA Ostrów Wlkp oraz Szawer Leszno.

Od początku powstania CS Superligi do zdobycia było 9 kompletów medali – po trzy z każdego koloru.

Obecnie najlepszą drużyną w rankingu jest KS Orzeł Gniezno, który w ciągu trzech lat rozgrywek w CS Superlidze nie schodził z podium. Ma trzy medale – jeden złoty i dwa srebrne. W 2023 roku zdetronizować Gnieźnian może tylko TSŻ Toruń, który ma na swoim koncie złoto i brąz CS Superligi.

Śląsk Świętochłowice także ma dwa medale CS Superligi: złoty i srebrny, ale w tym sezonie nie powiększy swojego dorobku medalowego, gdyż wystąpi w CS 1. Lidze.

Lwy Częstochowa i Szarża Wrocław mają po jednym brązowym medalu DMP z rozgrywek w latach 2020 – 2022.

W tym sezonie któraś z drużyn Szawer Leszno, OMEGA Ostrów i Mustang Żołędowo na pewno zdobędzie swój pierwszy medal CS Superligi.

Ciekawą grafikę medalistów CS Superligi z lat 2020 – 2022 zaprezentowano na stronie Cycle Speedway TV na facebooku: