Tegoroczny kalendarz Mistrzostw Świata we flat tracku składa się z 5 rund. Flat track są to wyścigi, które coraz to bardziej rozwijają się na całym świecie i ich popularność będzie prawdopodobnie wciąż wzrastać. Szkoda, iż kalendarz składa się tak jak w poprzednich latach zaledwie z kilku rund.

Lepiej dla dyscypliny jakby było ich około tuzina lecz na to zapewne trzeba jeszcze czasu. Mistrzostwa Świata rozpoczną się 16 lipca w Niemczech, a zakończę 8 października we Włoszech. Cieszyć musi fakt, iż jedna z rund odbędzie się na Węgrzech. Smucić może z kolei dalszy brak rund pozaeuropejskich.

Być może z czasem cykl mistrzowski zagości poza Europą, nawet powinien gdyż rozgrywanie Mistrzostw Świata jedynie na „startym kontynencie” nie byłoby korzystne (z wielu względów) dla tych wyścigów. Wszystkie rundy oprócz tej we Włoszech odbędą się na obiektach doskonale znanych kibicom żużla (obiekt w Morizès wykorzystywany jest także do long tracku i głównie z nim jest kojarzony ze względu na organizację prestiżowych zawodów w tamtej odmianie wyścigów).

Niestety jedynym Polakiem uprawniającym flat track jest Łukasz Bujniewicz, który w roku poprzednim wystąpił nawet z „dziką kartą” w rundzie Mistrzostw Świata w Pardubicach prezentując się całkiem dobrze.

Kalendarz mistrzostw:
16 lipiec – Diedenbergen (Niemcy)
3 wrzesień – Morizès (Francja)
24 wrzesień – Pardubice (Czechy)
1 październik – Debreczyn (Węgry)
8 październik – Boves Cuneo (Włochy)