Po raz pierwszy cykl Speedway Grand Prix zagościł w Warszawie w 2015 r. Wówczas 18 kwietnia odbyła się 2015 LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Jednocześnie była to impreza otwierająca rywalizację o tytuł najlepszego zawodnika świata w 2015 r.

Z dziką kartą przyznaną przez organizatorów wystąpił Tomasz Gollob, dla którego było to oficjalne pożegnanie z cyklem Grand Prix. Niestety zamiast święta speedwaya była wielka kompromitacja, która mogli obejrzeć kibice na całym świecie.

Zawody zostały przerwane po 12 biegach z powodu problemów z torem oraz kłopotów z maszyną taśmy startowej.

Po dwunastu wyścigach oficjalnie pożegnano Tomasza Golloba. „Chudy” wyjechał na tor w asyście wszystkich uczestników LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Hołd mistrzowi oddali zarówno fani, jak i zawodnicy.

Zwycięzcą LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland został Matej Zagar, który na swoim koncie zgromadził 8 punktów. Na drugim miejscu zawody zakończył Chris Harris,  a trzeci był Jarosław Hampel. Nie ma co ukrywać, w wyniku wszystkich kontrowersji jakie miały miejsce podczas premierowych zawodów GP na Narodowym, sport zszedł na drugi plan…

Polacy, którzy walczyli w 2015 r na PGE Narodowym: Krzysztof Kasprzak, Maciej Janowski, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel. Rezerwowymi byli: Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki.

Jednak organizatorzy nie zrazili się niepowodzeniem w 2015 i już w następnym sezonie na PGE Narodowym odbyły się kolejne zawody cyklu SGP.

14 maja 2016 r. podczas LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland wystąpiło czterech Polaków: Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik. Rezerwowi: Maksym Drabik i Paweł Przedpełski nie wyjechali na tor.

Ze względu na kontuzję w zawodach nie wystąpił Jarosław Hampel. Zastąpił go Fredrik Lindgren.

Zawody z 14 pkt na koncie wygrał Tai Woffinden. Mistrz świata z 2015 r wyprzedził w finale Grega Hancocka, Mateja Zagara i Chrisa Holdera. Najlepszy z Polaków Maciej Janowski zajął trzecie miejsce w pierwszym półfinale (bieg 21) o ostatecznie zajął 6 miejsce w tych zawodach. Bartosz Zmarzlik był ósmy. Zajął czwarte miejsce w biegu 22.

Po raz trzeci LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbyły się w 2017 r. Najlepsi zawodnicy świata rywalizowali w Warszawie 13 maja 2017 r. Na torze w stolicy rywalizowało aż pięciu Polaków: Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i z dziką kartą Przemysław Pawlicki. Rezerwowi: Krystian Pieszczek i Paweł Przedpełski nie wyjechali na tor.

W zawodach zwyciężył „latający” Szwed Fredrik Lindgren. W finale pokonał Macieja Janowskiego, który bardzo chciał wygrać dla Tomasza Golloba, który w kwietniu 2017 r uległ kontuzji na motocrossie. Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Jason Doyle. Czwarty w finale był Słowak Martin Vaculik. Bartosz Zmarzlik (6) i Patryk Dudek (7) zakończyli zawody na etapie półfinałów.

W 2018 r. BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland otwierały cykl rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza świata. Zawody odbyły się 12 maja 2018 na PGE Narodowym w Warszawie. W turnieju wystąpiło (z rezerwowymi) siedmiu Polaków: Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki oraz Maksym Drabik i Bartosz Smektała.

Zawody po raz drugi w historii warszawskich turniejów SGP wygrał Tai Woffinden, który w finale pokonał Macieja Janowskiego. Trzeci był Fredrik Lindgren, a czwarty do mety dotarł Artem Łaguta. W półfinałach wystąpili jeszcze Patryk Dudek (6) oraz Bartosz Zmarzlik (8).

Tajski w 2018 r został po raz trzeci najlepszym zawodnikiem świata.

Ostatni raz cykl rywalizacji w ramach Speedway Grand Prix odbył się w stolicy w 2019 r. Były to ostatnie zawody przed COVIDem.

18 maja 2019 r zawodnicy rywalizowali w BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.  Z powodu kontuzji w zawodach nie wystąpił Maciej Janowski. Zastąpił go: Max Fricke. Z kolei mającego problemy osobiste Grega Hancocka (choroba żony) zastąpił Brytyjczyk Robert Lambert. Wystartowało czterech Polaków: Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik. Rezerwowymi był: Dominik Kubera i Rafał Karczmarz.

Zawody wygrał Duńczyk Leon Madsen, który w finale pokonał Fredrika Lindgrena i Patryka Dudka. Czwarty był Niels Kristian Iversen. Patryk Dudek zakończył te zawody uzyskując najwięcej punktów. Uzbierał ich 16, a zwycięzca miał na koncie 15 oczek. Piąty był Bartosz Smektała a Szósty Bartosz Zmarzlik. Zawodnik Stali Gorzów w 2019 r został Indywidualnym Mistrzem świata.

W turniejach SGP w Warszawie triumfowało dotąd czterech zawodników: dwukrotnie Tai Woffinden i po razie Matej Zagar, Fredrik Lindgren oraz Leon Madsen. Najlepszy z Polaków Maciej Janowski dwa razy był drugi.