To już dziś odbędzie się długo wyczekiwana tegoroczna edycja Speedway Grand Prix. O godzinie 19:00 przed taśmą startową do pierwszego biegu ustawią się Artem Łaguta, Jason Doyle, Martin Vaculik i Matej Zagar.

Jednak cała żużlowa Polska skupi uwagę na rywalizacji obecnie dwóch najlepszych żużlowców na świecie: Macieju Janowskim i Bartoszu Zmarzliku. Obaj wielcy rywale spotkają się dopiero w 19 wyścigu dnia. Magic wystartuje z pola B, a po jego prawej ręce Zmarzlik.

Znamy już numery startowe uczestników praskiej rundy Grand Prix:

NrImię i NazwiskoKraj
1A. Laguta 222
2J. Doyle 69Australia
3M. Vaculik 54Słowacja
4M. Zagar 55Słowenia
5O. Berntzon 93Szwecja
6J. Kvech 16Czechy
7F. Lindgren 66Szwecja
8M. Fricke 46Australia
9E. Sayfutdinov 89
10K. Kasprzak 187Polska
11A. Thomsen 105Dania
12M. Janowski 71Polska
13B. Zmarzlik 95Polska
14T. Woffinden 108Wielka Brytania
15L. Madsen 30Dania
16R. Lambert 505Wielka Brytania
17D. Klima 17Czechy
18P. Chlupac 18Czechy

Bardzo ciekawie zapowiada się bieg czwarty w którym Tai Woffinden będzie rywalizował z Bartoszem Zmarzlikiem, Leonem Madsenem i Robertem Lambertem. Któryś z tej czwórki przyjedzie do mety ostatni. W XIII gonitwie dnia wystąpi trzech zawodników Sparty Wrocław, którzy będą rywalizować ze startującym przy krawężniku Fredrikiem Lindgrenem. W kasku niebieskim wystartuje Magic, w białym Tajski a w żółtym Artem. Ciekawe kto okaże się najlepszy w tej konfrontacji?

Przed Polakami trudna rywalizacja. Po ubiegłorocznych rundach Grand Prix wydaje się, że Bartosz Zmarzlik „rozgryzł” już tor na Markecie. Maciej Janowski dotychczas tylko raz stanął na podium w stolicy Czech. A występy w ubiegłym roku podczas GP w Pradze pozbawiły Magica medalu indywidualnych mistrzostw świata.

Miejmy nadzieję, że w tym roku będący w świetnej dyspozycji Janowski dwa razy stanie na pudle. Musimy mieć jednak świadomość, że kandydatów do medali w Pradze jest 16 i żaden z zawodników nie odda pola bez walki.

Dla tych, którzy oglądają GP w telewizji – początek transmisji o godz. 18:30 Canal+ Sport.

Program zawodów w Pradze: