Przed nami dwa piątkowe mecze w najlepszej żużlowej lidze świata. Rozgrywki wkraczają w decydująca fazę i nie ma już meczów nieważnych. Każdy musi zdobywać punkty, by znaleźć się w najlepszej czwórce PGE Ekstraligi. Miejsc jest tylko cztery. Kandydatów – teoretycznie aż siedmiu. Chociaż los GKMu jest już praktycznie przesądzony. To tylko sport, ale wydaje się, że nic nie powinno się zmienić w przypadku Unii i Falubazu. Drużyny te raczej mają już zagwarantowany udział w fazie play-off. O pozostałe dwa miejsca walczą Motor, Włókniarz, Sparta oraz Stal Gorzów. Punkty zdobyte przez którąś z wymienionych drużyn są na wagę awansu do pierwszej czwórki.

Fogo Unia LesznoMrGarden GKM Grudziądz

Wynik tego meczu wydaje się byc przesądzony. Ale to jest tylko sport i na pewno drużyna z Grudziądza nie jedzie do Leszna, zeby położyć sie na torze i przegrać wysoko to spotkanie. W przypadku wygranej GKM ma jeszcze cień szansy na play-off. Unia w ostatnim czasie dostała lekkiej zadyszki. Przegrała dwa wyjazdowe mecze, z czego ten w Lublinie dość wyraźnie. Jednak na swoim torze zawodnicy Unii nie powinni mieć problemu z pokonaniem ekipy gości. Składy obu ekip nie są zaskoczeniem. W drużynie GKMu w miejsce słabiej dysponowanego zawodnika może wskoczyć Krystian Pieszczek (jako gość).

Składy drużyn:

MrGarden GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artiom Łaguta
6. Damian Lotarski
7. Denis Zieliński

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szaluderbach
15. Dominik Kubera

Początek spotkania: piątek 21.08.2020, godz18:00, Transmisja elevenSports 1. Wynik pierwszego spotkania: GKM 42:48 Unia
Sędziuje Piotr Lis.

.

Eltrox Włókniarz CzęstochowaMoje Bermudy Stal Gorzów

Mecz, który ma ogromne znaczenie zarówno dla ekipy gości, jak i dla Częstochowian. Jeśli gospodarze wygrają za trzy punkty (przynajmniej 50-40) to już jedną nogą będą w play-off. Stal wygrywając, przedłuża swoje szanse na awans do pierwszej czwórki po rundzie zasadniczej. Goście, wobec słabej postawy Krzysztof Kasprzaka i Szymona Woźniaka najpewniej zastąpi któregoś z nich Jack Holder bądź Nikolai Klindt. Dodtkowo Stal może stosować zz za kontuzjowanego NK Iversena. W drużynie Włókniarza słabszą dyspozycję prezentuje ostatnio Rune Holta. Jego w trakcie meczu może zastąpić będący w wysokiej formie Jakub Miśkowiak. Zapowiada się bardzo ciekawy i zacięty mecz. Ciekawe, czy częstochowski tor będzie przygotowany do walki?

Składy drużyn:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Krzysztof Kasprzak
3. Anders Thomsen
4. Bartosz Zmarzlik
5. Niels Kristian Iversen
6. Rafał Karczmarz
7. Wiktor Jasiński

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Jason Doyle
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Początek spotkania: piątek, 21.08.2020, godz. 20:30. Transmisja elevenSports 1. Wynik pierwszego spotkania: Stal 49:41 Włókniarz
Sędziuje Michał Sasień