Przed nami czwarta kolejka spotkań o drużynowe mistrzostwo Polski na żużlu. Znane są już składy drużyn, na mecze, które zostaną rozegrane w piątek 03.07.br.

Motor Lublin – PGG ROW Rybnik

Pierwszy piątkowy mecz to starcie dwóch drużyn, które na swoim koncie mają po zwycięstwie nad tą samą drużyną – Stalą Gorzów. Jednak nie należy spodziewać się wyrównanego spotkania. Drużyna PGG ROWu wyszarpała u siebie zwycięstwo nad Stalą Gorzów, w zasadzie w ostatnim biegu. Przedsezonowe przewidywania potwierdzają ambicje obu drużyn. Motor walczy o pierwszą czwórkę, a drużyna ROW o co najmniej siódme miejsce w tabeli. Mamy początek sezonu i każdy zdobyty punkt jest bardzo ważny. Rybniczanie stracili jednego ze swoich liderów Andrzeja Lebiedieva i co ciekawe stosując za niego zz wygrali swój ostatni mecz z Gorzowem. W meczu z Motorem ROW zastosuje ten sam manewr korzystając z zz-tki za Lebiedieva. Rybniczanie do Lublina przyjeżdżają w takim samym skladzie jak w wygranym meczu ze Stalą. W tym meczu bardzo udanie zadebiutował w PGE Ekstralidze Sergiey Łogaczov. Najlepszym zawodnikiem ROWu jest obecnie Robert Lambert legitymujący się średnią 2,00 pkt/bieg. Zapewnie wystapi pod numerem ósmym. Jednak to nie wystarczy na ekipę Motoru, do której po dwóch meczach pauzy, wraca Kuba Jamróg. Zastapi w składzie Pawła Miesiąca. A czy jest w wakacyjnej formie (na co mogłyby wskazywać zdjęcia Kuby znad morza), czy w tej ekstraligowej zweryfikuje piątkowy mecz. Liderem Motoru w tym sezonie jest Mikkel Michelsen, który jak Lambert ma średnią 2,00 pkt/bieg. W Lesznie bardzo dobrze pojechał Matej Zagar. Niezmiernie szybki jest Jarosław Hampel. Czego więc jeszcze potrzeba? Muszą przebudzić się juniorzy Motoru. Zarówno Wiktor Lampart jak i Wiktor Trofymov mogą zdobywać znacznie więcej punktów w meczu.

Składy drużyn:

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Jakub Jamróg
11. Jarosław Hampel
12. Matej Zagar
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Wiktor Trofimow
16. Oskar Bober

PGG ROW Rybnik:
1. Vaclav Milik
2. Mateusz Szczepaniak
3. Andrzej Lebiediew
4. Siergiej Łogaczow
5. Kacper Woryna
6. Kamil Nowacki
7. Mateusz Tudzież

Początek spotkania w Lublinie 3 lipca (piątek), godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1.

.

Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Drugi mecz, choć to dopiero czwarta kolejka, będzie miał bardzo duży ciężar dla obu drużyn. Walczący o pierwsze miejsce Włókniarz Częstochowa będzie chciał wygrać czwarty z koeli mecz. Mająca fatalny start tegorocznej ligi Stal Gorzów musi mecz wygrać, by nie zostać czerwoną latarnią PGE Ekstraligi. Częstochowianie zastosowali w składzie ten sam manewr co, w wysoko wygranym, wyjazdowym meczu z Falubazem skład otwiera Jason Doyle. W porównaniu z meczem ze Spartą miejscami zostali zamienieni Fredrik Lindgren i Jason Doyle. Mający obecnie (wspólnie z Emilem Sayfutdinovem) najlepszą średnią w polskiej ekstralidze Leon Madsen wystąpi z numerem piątym. Trener Stanisław Chomski postawił na skład, który wystąpił w meczu przeciwko drużynie ROWu Rybnik. Czy okaże się to wystarczające by Stal odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze w tym sezonie? W przeciwieństwie do meczu w Lublinie, w spotkaniu Stali z Włókniarzem zapowiadają się ciekawe emocje. Czy mająca w swoim składzie klasowych zawodników drużyna z Gorzowa wykorzysta atut własnego toru i wygra z bardzo silną, i będącą na fali, drużyną z Częstochowy? Odpowiedź na te pytania będziemy znali po meczu w piątek późnym wieczorem.

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Niels Kristian Iversen
11. Krzysztof Kasprzak
12. Szymon Woźniak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Początek spotkania w Gorzowie 3 lipca (piątek), godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1.