29 kwietnia br. w Chorwacji wystartuje tegoroczna edycja cyklu Speedway Grand Prix. Mimo poważnych kłopotów osobistych w dalszym ciągu Phil Morris będzie dyrektorem cyklu SGP. W październiku 2022 roku zmarła żona Brytyjczyka. Morris jesienią miał poważny orzech do zgryzienia. Musiał rozstrzygnąć, to jak poradzi sobie z wychowywaniem dwójki dzieci oraz z obowiązkami dyrektora cyklu SGP.

Jak się okazuje rzucenie się w wir pracy związanej z żużlem sprawiło, że Morris poradził sobie ze wszystkim po stracie żony. Jesienią dla Speedway Star mówił: 

Żużel jest wielką częścią mojego życia. Jestem w nim obecny od młodości. Najpierw jako zawodnik, później jako osoba związana z cyklem Grand Prix. Po ostatnich wydarzeniach żużel powinien pozostać częścią mojego życia a jednocześnie stałem się mamą i tatą w jednym dla moich dzieci.

Jakby tego było mało w ostatnim czasie Phil Morris przyjął dodatkową funkcję w brytyjskim żużlu. O całej sytuacji możemy dowiedzieć się z jednego z ostatnich numerów Speedway Star:

PHIL Morris został mianowany dyrektorem generalnym najwyższej ligi brytyjskiej.

Były zawodnik Reading, który ścigał się także w wielu innych klubach przez prawie 20-letnią karierę, przejmie kierownictwo w Premiership, aby zająć się „wszystkimi aspektami biznesu”, w tym interpretacją przepisów i organizacją zawodów.

Morris będzie nadal pełnił funkcję dyrektora cyklu SGP FIM.

Dyrektor BSP Ltd i promotor Ipswich, Chris Louis, powiedział:

Prezes Premiership to nowa rola, co do której wszyscy zgodziliśmy się, że jest bardzo potrzebna i myślę, że nadszedł właściwy moment, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co dzieje się w świecie żużla.

Chcemy zwiększyć profesjonalizm i integralność ligi, a także uczynić ją prostą, przejrzystą i ciekawą dla fanów do oglądania i zrozumienia, a także ulepszyć produkt i umieścić British Speedway z powrotem na szczycie, tam gdzie znajdował przez wiele lat.

Phil jest bez wątpienia właściwym człowiekiem do tego zadania. Jest bardzo mocno związany z brytyjskim żużlem, kocha brytyjski żużel, a także zajmuje jedną z czołowych pozycji w światowym żużlu, co czyni go idealnym kandydatem do tej roli.

Będzie miał za zadanie upewnić się, że zbiór zasad jest tak prosty i łatwy do przestrzegania, jak to tylko możliwe, zarówno dla osób zaangażowanych w ten sport, jak i dla fanów, oraz że jest całkowicie zrozumiały i przestrzegany.

Morris stwierdził:

Są trzy słowa związane z tą rolą, które mnie wyróżniają: uczciwość, przejrzystość i percepcja, a wszystkie one są dla mnie dużymi rzeczami, które moim zdaniem wymagają ciągłej poprawy.

Nie jestem tutaj, aby kogokolwiek okłamywać i już wyjaśniłem, że widziałem kilka wydarzeń i incydentów w ciągu ostatnich kilku lat, które moim zdaniem możemy znacznie poprawić – i mówię„ my ” tutaj, ponieważ teraz będę częścią tego wszystkiego.

Chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby podnieść poziom Premiership w wielu różnych aspektach, od działaczy klubowych i przepisów po wizualną oprawę wydarzeń, które organizujemy.