Od 18 czerwca ruszyła sprzedaż biletów dla wszystkich chętnych na mecz X kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Spartą Wrocław a Motorem Lublin, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 czerwca.

Klub na swojej stronie poinformował, iż w puli ogółem jest dostępnych 50% procent miejsc. A na stadionie podczas meczów Sparty ponownie obowiązuje numeracja miejsc. Powoli jak widać wraca normalność. Przy okazji WTS podniósł ceny biletów i nie uruchomił biletów rodzinnych na sektor M, które jeszcze w przedkoronawirusowym sezonie 2019 były powszechne.

Oto treść komunikatu ze strony WTS-u:

Ważne informacje!

Z uwagi na luzowanie obostrzeń ponownie na Stadionie obowiązuje numeracja miejsc.

Do sprzedaży zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem udostępniono 50% pojemności Stadionu. Po wyczerpaniu tej puli dostępne w sprzedaży będą bilety dla osób zaszczepionych na COVID-19.

Będący bliżej Ratusza redaktor Wojciech Koerber przekazał wszystkim jeszcze lepsze informacje. Przed nami mecz Sparty z Motorem Lublin, później 25 lipca spotkanie Wrocławian z drużyną z Częstochowy, a w dniach 30-31 lipca dwie rundy SGP.

Wielu kibiców mających zakupione, jeszcze w 2019 r., bilety na wrocławską rundę SGP zastanawiało się wg jakiego klucza będą „przydzielane” miejsca na wrocławskie rundy Speedway Grand Prix, zakładając pięćdziesięcioprocentowe zapełnienie stadionu.

Widać, iż wrocławscy działacze nie próżnowali. Jak przekazuje redaktor Koerber, już w najbliższa niedzielę wrocławski Stadion Olimpijski może być wypełniony przez publiczność w prawie 100%. Wszystko dzięki pozytywnej opinii wrocławskiego Sanepidu.

W piśmie skierowanym do WTSu można przeczytać, mi.: Państwowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu informuje, iż przychyla się do Państwa wniosku z 14 czerwca 2021 r. dotyczącego zwiększenia liczby widzów w trakcie meczów żużlowych na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 w ramach rozgrywek PGE Ekstraligi o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz Rozgrywki FIM Speedway Grand Prix – organizowanych zgodnie z harmonogramem. Do limitu widzów nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podobnie jak wrocławski Sanepid, również pozytywnie przychylił się do zwiększenia liczby widzów podczas meczów na Stadionie Olimpijskim. Maksymalna liczba kibiców na stadionie wynosi 11.500 osób. Organizator może udostępnić max. 6.314 miejsc dla osób niezaszczepionych (50% całkowitej pojemności stadionu).

Do limitu ilości kibiców nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z powyższym daje to dodatkowo ilość 5.186 widzów na Olimpijskim. Tak więc praktycznie cały wrocławski obiekt na którym jeżdżą Spartanie może zapełnić się widzami.

Na pewno są to bardzo pozytywne wieści, dla kibiców, spragnionych oglądania meczów żużlowych na żywo.