Z jednym brązowym medalem wracając z Indywidualnych Mistrzostw Polski zawodnicy Szarży Wrocław.

Przypomnijmy, iż w miniony weekend na torze w Bargłach zawodnicy rywalizowali o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w pięciu kategoriach. Ostatecznie na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Poczesnej wystąpiło pięciu zawodników rateli. W zawodach nie pojechał Dariusz Pilas, którego zmogła choroba.

Ogółem w dwudniowej rywalizacji podczas mistrzostw Polski uczestniczyło ponad 120 zawodników z kilkunastu klubów w Polsce. Zapowiedź zmagań najlepszych speedrowerzystów z całej Polski, zgromadziła niespotykaną dotąd ilość widzów. Jak przystało na wydarzenie tej rangi przed zawodami głównymi odbyło się uroczyste otwarcie zawodów. Organizatorzy podkreślają, iż podczas dwudniowych finałów rywalizacja była fair a atmosfera  była bardzo dobra.

W sobotę 27 sierpnia odbyły się dwa finały. Najpierw wyłoniono mistrzynie Polski wśród kobiet. Najlepszą po raz kolejny okazała się Zuzanna Klett (Mustang). Później wyłoniono indywidualnego mistrza Polski w kategorii open. Zwyciężył Paweł Kozłowski z Orła.

W niedzielę poznaliśmy trzech kolejnych mistrzów Polski. Najpierw najlepszym wśród juniorów okazał się Mikołaj Menz (Orzeł), a Paweł Szkudlarek z Szarży był trzeci. Był to jedyny medal rateli w tych mistrzostwach.

Kategorię weteran wygrał Marcin Szymański (Lwy). W ostatnim finale najlepszym młodzieżowcem w Polsce został Mikołaj Menz.

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gminie Poczesna przeszły już do historii. Kolejny swój duży sukces odniósł Paweł Szkudlarek zajmując 3 miejsce w finale IMP w kategorii junior

Zresztą najmłodszy reprezentant rateli był najbardziej zapracowanym wrocławskim zawodnikiem. Paweł wystąpił w trzech finałach Open (1 miejsce), Junior (3 miejsce) oraz Młodzieżowiec (9 miejsce).


Wyniki poszczególnych finałów oraz miejsca zawodników Szarży Wrocław:

IMP Kobiet
1. Zuzanna Klett 16 pkt
2. Fryderyka Wojciechowska 15 pkt
3. Karina Górniaczyk 14 pkt

IMP Open
1. Paweł Kozłowski 17 pkt
2. Dawid Bas 15 pkt
3. Arkadiusz Szymański 15 pkt
6. Damian Natoński 14 pkt (4,3,2,4,1)
13. Paweł Szkudlarek 8 pkt (w,1,3,3,1)

IMP Juniorów
1. Mikołaj Menz 20 pkt
2. Jakub Sawiński 18 pkt
3. Paweł Szkudlarek 17 pkt (4,4,2,3,4)
13. Ksawery Kielaszewski 8 pkt (4,3,1,w,w)

IMP Weteranów
1. Marcin Szymański  18 pkt
2. Tomasz Włodarczyk 17 pkt
3, Paweł Kozłowski 16 pkt + 4
14. Michał Szmaj 8 pkt (1,1,2,2,2)
Arkadiusz Hajost (udział w kwalifikacjach)

IMP Młodzieżowców
1. Mikołaj Menz 18 pkt
2. Radosław Morawiak 17 pkt
3. Arkadiusz Graczyk 15 pkt
9. Paweł Szkudlarek 12 pkt (3,1,2,2,4)

Przypominamy, iż to nie koniec indywidualnej rywalizacji w speedrowerze. Już w najbliższą sobote w 3 września w Bydgoszczy odbędzie się finał Indywidualny Pucharu Polski żaków, do którego (finału) zakwalifikowało się pięciu zawodników rateli (w 3 kategoriach wiekowych u6, u8 i u12). A już 17 września na torze przy ulicy Krajewskiego 1 we Wrocławiu o tytuł indywidualnego mistrza Polski będą rywalizować najmłodsze żaki.

Warto jednak jeszcze odnotować fakt, że finały kategorii młodzik i kadet, odbędą się 1 października na torze w Lesznie.

Zdjęcia: media społecznościowe Victorii Poczesna i Szarży Wrocław