Dziś druga część rozmowy z zawodnikiem Szarży Wrocław Pawłem Szkudlarkiem. Dziś Paweł opowie min. o ubiegłorocznych finałach IMP, a także dowiemy się kto wspiera go w karierze speedrowerowej,

Na wirażu: Twoje dobre występy sprawiły że zostałeś zauważony przez trenera kadry Polski juniorów. Jakie to uczucie dostać powołanie do szerokiej kadry naszego kraju?
Paweł Szkudlarek: Jest to naprawdę super uczucie oraz ogromne wyróżnienie jeździć z orzełkiem na piersi.

Nw: Jak przygotowuje się Paweł Szkudlarek do nowego sezonu?
PS: Przygotowania idą dobrze, ale szczegółów nie mogę zdradzić (uśmiech).

Nw:  Jakie cele sportowe i nie tylko sportowe na nowy rok stawiasz sobie?
PS: Moim głównym celem jest odjechać sezon cało i bez kontuzji.

Nw:  Po analizie składu Szarży na nowy sezon, jak oceniasz szansę swojej drużyny w rozgrywkach o DMP w 2022 r?
PS: Moim zdaniem w tym roku każda drużyna ma szanse na zdobycie Drużynowego Mistrza Polski.

Nw: Wróćmy do ubiegłorocznych IMP we Wrocławiu. Dwa dni i dwa złota Pawła Szkudlarka. Najpierw w sobotę złoto w kategorii u-14, później w niedzielę powtórka w kategorii u-16. Powiedz, czy podczas rywalizacji miałeś chwilę zwątpienia, że ten sukces ucieka? Tak szczerze.
PS: Szczerze to w U14 miałem taki moment- po biegu kiedy spadł mi łańcuch na prowadzeniu. A w kadetach jechałem na luzie, bez żadnej presji.

Nw: Kto ciebie wspiera w twojej speedrowerowej karierze?
PS: Od początku do końca rodzina- jestem pewien, że będzie mnie nadal wspierać, za co im z całego serca dziękuję. Również znajomi z różnym miast oraz z innych klubów zawsze mi pomagają, za co też im bardzo dziękuję.

Nw: W ubiegłym sezonie w czerwcu wraz z Michałem Kubińskim zajął trzeci miejsce MPPK Młodzików. Czy czujesz niedosyt po tej imprezie? Ty byłeś najlepszym zawodnikiem tych zawodów.
PS: Szczerze to czuję lekki niedosyt po tamtych zawodach. Parę biegów dało się pojechać bardziej taktycznie…

Nw:  Powiedz, czy po sezonie miałeś wiele ofert z innych klubów CS Superligi? Co zdecydowało, że w kolejnym sezonie będziesz reprezentował barwy Szarży Wrocław.
PS: Oferty były. Myślę, że zadecydowała o tym atmosfera jak i nowy skład. Na decyzje miał również wpływ ,,domowy tor”, na którym bardzo dobrze mi się jeździ.

Nw:  Patrząc na skład Szarzy na 2022 r o jakie cele będą walczyć ratele?
PS: Myślę, że o objechanie spokojnie tego sezonu, bez żadnych napięć, bez presji, że ,,trzeba coś” za wszelką cenę. A co wyjdzie to czas pokaże ;D

Nw: Czego życzyć Pawłowi Szkudlarkowi w nadchodzącym sezonie?
PS: Dużo sukcesów na torze i braku kontuzji  (uśmiech)

Dziękuję za rozmowę