Dotychczas rozegrano cztery turnieje Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Argentyny. Po pierwszych dwóch nie najlepszych występach – choć uczciwie trzeba przyznać, że to nie były złe zawody w wykonaniu Polaków – dwa kolejne na pewno poprawiły humory naszych reprezentantów. Trzecią odsłonę rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca Argentyny wygrał Paweł Miesiąc, a w czwartej (i jak dotąd ostatniej) najlepszy był Patryk Wojdyło, a Miesiąc był trzeci. Wcześniej Łełek kroczył w tych zawodach od zwycięstwa do zwycięstwa. W sześciu biegach był niepokonany. Mniej szczęścia miał w finale, w którym złapał kapcia i do mety dojechał na trzecim miejscu.

Jednak dotychczasowe wyniki Pawła Miesiąca pozwoliły mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej po czterech rozegranych rundach. Łełek ma na swoim koncie 64 punkty i o punkt wyprzedza Fernando Garcię oraz Patryka Wojdyło. Tylko ta trójka triumfowała w dotychczas rozegranych turniejach o Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwo Argentyny. Tuż za podium z 60 oczkami znajduje się Paco Castagna. Pozostali zawodnicy rywalizujący w MIMA mają już dużą stratę do prowadzącej czwórki zawodników.

Ale do rozegrania zostało jeszcze 10 rund i nie można zawieszać na szyjach zawodników medali w tym momencie.

Kolejna runda już w najbliższy piątek 30 grudnia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na stadionie w Guglieri Speedway Daireaux.

Klasyfikacja Międzynarodowych Mistrzostw Argentyny po czterech rundach:

1  Miesiac Pawel 64pkt.
2 Garcia Fernando 63pkt.
3 Wojdylo Patryk 63pkt.
4  Castagna Paco 60pkt.
5 Husman Lisandro 44pkt.
6 Albin Facundo 41pkt.
7 Zubillaga Cristian 34pkt.
8 Nicolas Vicentin 34pkt.
9 Iturre Jonathan 32pkt.

10  Cuello Facundo 25pkt.
11 Ampugnani Eber 20pkt.
12 Acuña Alex 18pkt.
13  Niedermeier Mario 13pkt.
14 Racosta Gonzalo 12pkt.
15 Eleno Diego 8pkt.
16  Marquez Nicolas 7pkt.
17 Boyero Damian 5pkt.
18  Torresi Lucas 4pkt.

Źródło i zdjęcie: speedwaytotal.com