Paweł Kokot to człowiek, który „zjadł zęby” na speedrowerze. Przez lata związany z ZKS Zielona Góra nie tylko jako zawodnik, ale i prezes klubu. Obecnie aktywnie reprezentuje nowy klub Harpagan Zielona Góra. Walczy o nowy tor w swoim mieście. Cel jest już bliski realizacji Projekt budowy toru speedrowerowego na Kaczych Dołach (obok miejsca zamieszkania Pawła – przypadek 😉 ?) znalazł uznanie wśród Zielonogórzan i wygrał w Budżecie Obywatelskim. Przed bieżącym sezonem przeprowadziliśmy wywiad z Pawłem Kokotem – Lata lecą, a my wciąż trwamy. Oto linki do poszczególnych części wywiadu: część 1, część 2.

A tak waleczny i zawsze oddający serce podczas rywalizacji na torze, Paweł Kokot podsumował bieżący sezon w swoich mediach społecznościowych:

Witam wszystkich. Czas podsumować sezon 2021. Długi i naszpikowany zawodami rok. Powrót do regularnej jazdy od roku 2012. Treningów na torze też było sporo, bo siedem w całym sezonie. W tym wieku, po tylu latach pewne rzeczy w speedrowerze odbieram inaczej, niektórych nie dostrzegam, jeszcze inne wyolbrzymiam. Wiem o tym. Były chwile ciarek na plecach i radości jak ta podczas finału IMP, mecz inauguracyjny ligi zachodniej we Wrocławiu i wygrana z kibicami na trybunach oraz wygrana z Szarżą II z Ostrowem, Liga Diamentowa no i najważniejsze – mistrzostwo ligi z Harpaganem.

Było też parę gorszych wspomnień. MEDK i nieszczęsne zdarzenie z Łukim Łanieckim czy ogólnie wykluczenia, z którymi nie do końca się zgadzałem, ale raczej siedziałem cicho, bo nie będę się denerwował. Sezon się kończy, tor się buduje na Kaczym Dole mi pod oknem. No to jest w ogóle mistrzostwo Świata z tym torem, za rok już jako weterynarz, bo 40 za pasem i nie będę ukrywał z racji sentymentu starty w ZKS w fuzji z HZG byłyby miłe, ale to nie ode mnie zależy.

Nic na siłę jednak. Składam podziękowania dla drużyny HZG, każdy z Was miał większy lub mniejszy wpływ na sukces naszej drużyny, bo to był sukces: Adaś, Bujon, Jamro, Henio, Menio, Basik, Pilo, Igor O., Igor D., Krypol, Seta, Sułek, Aga, Winiacz, Wojti, Adi Król, Drozda, Gutek, Jasiek, Anton, Sobi, Pudel, Wilku, Rodzyn, Chris, Lars, Bajbus, Kasper, Julka, Miki, Karina i oczywiście Sylwia, która dalej ze mną rozmawia mimo, że normalny to ja nie jestem.

Dla mnie jesteście absolutnymi Czempionami i za Wami w ogień, choć czasem są różnice zdań czy jakieś inne. Z kolegów z drużyny staliśmy się jednością, teamem, jeździmy razem na Śnieżkę, chodzimy razem na Winobranie, wygłupiamy się, wyzywamy, czasem coś pomelanżujemy.

Osobne podziękowania dla chłopaków z Szarży II na czele z Witkiem, Majkelem, Bartkiem, Rafałem i Kiełbasą czy szalonym Lubaniem. Było miło, a może dalej będzie? Oraz dla wszystkich miłych ludzi i szalonych związanych ze światem naszego speedrowera, światka bardzo hermetycznego i zarazem bezwzględnego. Jesteście zajebiści, trwajcie w swojej pasji, ale zawsze bądźcie sobą i nie angażujcie się w niepotrzebne spory.

Z imienia i nazwiska już nie wymieniam, bo bardzo dużo tych ludzi, więc po prostu piona dla ludzi, z którymi zamieniłem choć słówko w sezonie 2021 czy uścisnąłem dłoń.

Poniżej wyniki z sezonu:
Indywidualne Mistrzostwa Polski: Półfinał 12+3(3342) IX miejsce Finał 0(t) XVII miejsce
Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych:
Harpagan Zielona Góra – X miejsce Eliminacja 8(224w) III miejsce Eliminacja 1(1w–) IV miejsce Repasaż 10(3223) IV miejsce
CS Superliga Dywizja B:
Szarża Wrocław II – V miejsce
Wrocław – Poczesna 14(t4433) Przegrana 58-98
Wrocław – Ostrów 9+1(32*ww4) Wygrana 78-76
Ostrów – Wrocław 14+1(1342*4) Przegrana 93-66
1 liga grupa zachodnia: Harpagan Zielona Góra – I miejsce
Wrocław – HZG 15(4434) Wygrana 70-86
Leszno – HZG 9(4113) Wygrana 72-85
ZKS Zielona Góra – HZG 12(44-4) Wygrana 66-90
HZG – Szawer 9(44w1) Wygrana 85-71
HZG – Szarża 10+2(3*3*4-) Wygrana 96-63
HZG – ZKS 12(444) Wygrana 101-56
Diamentowa Liga – Harpagan Zielona Góra – III miejsce
Leszno 17(34343) III miejsce
Wrocław 16+2(3*4333*-) II miejsce
Zielona Góra 20+2(3*2*4344) II miejsce
Mecz towarzyski Wrocław – HZG 13+1(43*24) Wygrana 71-88

Do zobaczenia na torach w 2022.

#weterynarz2022

#pawelkokotzostajewykluczony

#tylkoharpagan

#trochezks

#tornadoponiec

#ktotakgnaszarzadwa

#jebacterowerki

#tylkokaski

#jedziemytam

#sniezkaforecast

#lepszewniz1

#zwijamyasfalt

#schodykokiego#

nicniemusze

#moge

#ramaniejestzawysoka

#speeder

#domekkiepa

#pawelkokotpawel