Przedświąteczny czas, nie przeszkadza niektórym piszącym o żużlu rozsiewanie niesprawdzonych plotek – z serii tych „z dobrze poinformowanych źródeł” – oczywiście bez podania skąd dana informacja się wzięła. Króluje w tym jeden z portali internetowych, który o żużlu zaczął pisać, gdy jeden z piszących o żużlu stracił pracę w znanym i renomowanym portalu sportowym.

Otóż niedawno sieć zalały informacje o tym, że już teraz w grudniu, rozpoczęło się nowe okienko transferowe na sezon 2025.

Poniżej fragmenty artykułów, w których pisano o rzekomym zainteresowaniu Patrykiem Dudkiem przez Betard Spartę.

Patryk Dudek w 2023 roku zarobił w Apatorze prawie trzy miliony złotych (2 910 000), mimo najsłabszej dyspozycji od sezonu 2014. W zakończonych rozgrywkach PGE Ekstraligi, były wicemistrz świata wykręcił dopiero 24. średnią, ale już od kilku tygodni mówi się, że będzie przebierał w ofertach. Po sezonie 2024 kończy mu się kontrakt, a wśród wielu działaczy panuje przekonanie, że Polak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i po zmianie otoczenia może wrócić do TOP 10 najskuteczniejszych zawodników.

Nazwisko Dudka już teraz łączy się z Platinum Motorem i Betard Spartą, która po następnych rozgrywkach może zrezygnować z usług Taia Woffindena.

Według nieoficjalnych informacji Interii, Betard Sparta Wrocław już teraz jest zainteresowana angażem Patryka Dudka na sezon 2025, a włodarze wrocławskiego klubu mieli kontaktować się już z otoczeniem zawodnika. – Może zmiana środowiska spowoduje to, że Patryk Dudek się odrodzi – mówi Leszek Tillinger, były prezes Polonii Bydgoszcz, który podkreśla, że starty w Apatorze są dla Dudka toksyczne.
Na powyższe treści postanowiono zareagować w Betard Sparcie.

Do tekstów, jakie ukazały się w internecie odniesiono się na oficjalnej stronie WTS na platformie X:

W związku z kolejną publikacją na łamach jednego z portali sugerującą, że WTS, „kusi”, ma „na celowniku”, „jest zainteresowana angażem” Patryka Dudka na 2025 rok informujemy, że wspomniany zawodnik nie leży obecnie w kręgu zainteresowań Klubu, a co za tym idzie nie są prowadzone żadne rozmowy w tym temacie. Skupiamy się na celach na najbliższy sezon i na przygotowaniach naszej drużyny.