Patryk Dudek uciął wszelkie spekulacje dotyczące jego przynależności klubowej w nowym sezonie. Kibice w Zielonej Górze przeprowadzili ostatnio w całym mieście akcję wywieszając transparenty z prośbami by Patryk jeździł w przyszłym sezonie w Zielonej Górze.

Sam zawodnik bardzo szybko poprzez media społecznościowe określił swoją najbliższą przyszłość:

Dla mnie osobiście to jedna z najtrudniejszych decyzji w mojej karierze… Trudno mi uwierzyć w to, co się aktualnie dzieje. Jednak w obecnym momencie mojej kariery czuję, że najlepsze dla mnie jako zawodnika będzie pozostanie w PGE Ekstralidze. Póki mam taką możliwość, chcę z tego korzystać i móc ścigać się z najlepszymi” – ogłosił w mediach społecznościowych.

Jest to oficjalna informacja uczestnika przyszłorocznej Speedway Grand Prix o odejściu z Falubazu. Jak do tej pory Patryk Dudek występował tylko w klubie, którego jest wychowankiem.

Wierzę, że zrozumiecie moją decyzję – dodał zawodnik.

Widzę, słyszę, czuję Wasze wsparcie, Waszą energię. Dziękuję Wam za to. Ostatni okres był niezmiernie trudny dla nas, jako drużyny Falubaz, dla mnie jako jej zawodnika i dla Was kibiców. Cóż. Jak wyszło – wiemy. – kontynuował swój wpis Patryk Dudek.

Wychowanek Falubazu zakończył swój wpis słowami: Chciałbym podziękować wszystkim prezesom, działaczom i pracownikom klubu, z którymi miałem przyjemność współpracować w mojej dotychczasowej karierze.Wielkie podziękowania należą się SPONSOROM, którzy mi pomagali i byli ze mną na dobre i na złe.A przede wszystkim WAM KIBICOM, za niezwykłe wsparcie podczas meczy ligowych, ale nie tylko. Nigdy nie zapomnę opraw, powitań i wspólnego wiwatowania gdy osiągałem moje największe indywidualne sukcesy, to nieocenione mieć takich ludzi wokół siebie. Jedno wielkie DZIĘKUJĘ DuZers Patryk Dudek

Wychowankiem Falubazu Zielona Góra obecnie zainteresowane są trzy kluby PGE Ekstraligi: eWinner Apator Toruń, ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz oraz Eltrox Włókniarz Częstochowa. Wydaje się, że reprezentantowi Polski w chwili obecnej najbliżej jest do Torunia.