Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż objęliśmy patronatem medialnym nowopowstający klub speedrowerowy SZARŻA WROCŁAW.

Portal NA WIRAŻU tworzony jest przez pasjonatów nie tylko żużla. Szarża Wrocław to ucieleśnienie marzeń wielu sportowców z Wrocławia – w tym Indywidualnego Mistrza Świata Marcina Szymańskiego – na reaktywację w naszym mieście klubu speedrowerowego, walczącego o najwyższe laury. Właśnie w tym sezonie pojawili się we Wrocławiu ludzie z pasją. W stolicy Dolnego Śląska dzięki zaangażowaniu pozytywnie zwariowanych osób na punkcie speedrowera – min. Adriana Kocura, czy Michała Szmaja odradza się klub speedrowerowy. Jakie znaczenie ma to dla Wrocławian niech świadczy fakt, iż już teraz z byłych, bądź z obecnych zawodników, a także z zupełnie nowych osób – po dwóch miesiącach treningów wrocławski Ratel, jest w stanie wystawić pełny skład meczowy. Podobnie jest w kategorii żaków u6. Tutaj Szarża Wrocław również może pełnym składem rywalizować z najlepszymi. Żaki Szarży u6 (ze względu na wymogi formalne startujący w barwach Lwów Krasnali Częstochowa) po pierwszej rundzie indywidualnego Pucharu Polski zajmują drugie oraz trzecie miejsce, z dużymi szansami na wygranie tej ogólnopolskiej rywalizacji najmłodszych. Z myślą o sezonie 2021 w klubie tworzy się drużynę ze składem personalnym mogącym, jeśli nie odnosić spektakularne sukcesy, to na pewno mogącym rywalizować jak równy z równym z najlepszymi klubami speedrowerowymi, nie tylko w Polsce. Równocześnie nie zapomina się o szkoleniu młodzieży. Z treningu na trening przybywa dzieci. Już teraz w klubie zastanawiają się nad stworzeniem kolejnej grupy treningowej dla żaków. O dużym zainteresowaniu kibiców speedrowerem niech świadczy fakt, iż na pierwszym turnieju o Grand Prix Wrocławia dla nieprofesjonalistów, rozegranym w czwartek 23.07.br, było więcej kibiców niż na niektórych meczach CS Superligi, które odbywają się w niedzielę.

We Wrocławiu jest zapotrzebowanie na speedrower na najwyższym poziomie.

NA WIRAŻU wypełniając swoją misję stara się pomóc wszelkim inicjatywom sportowym, szczególnie we Wrocławiu. Udzielamy patronatu medialnego klubom sportowym, wydarzeniom sportowym, akcjom lub innym działaniom szeroko rozumianego obszaru rywalizacji sportowej, które niosą korzyści dla organizacji sportowych i/lub dla samych imprez.

Wspólnie z Zarządem Klubu SZARŻA podjęliśmy decyzję o objęciu patronatem medialnym najmłodszego klubu we Wrocławiu, w dyscyplinie która jest bardzo widowiskowa i przynosi wiele emocji sportowcom i widzom obserwującym zmagania na torze.