Polska kadra w long tracku przygotowuje się do pierwszego, historycznego występu w finale Long Track of Nations, który odbędzie się pod koniec września w holenderskim Roden. Trenerem kadry jest Rafał Dobrucki a zawodnicy, którzy reprezentować będą nasz kraj to – Marcin Sekula, Stanisław Burza oraz Adam Skórnicki.

Sezon 2021 będzie więc przełomowy dla tej odmiany speedwaya w naszym kraju i oby ten występ był początkiem regularnych startów Polaków w „drużynówce”.

Niedawno wszyscy trzej kadrowicze odbyli wspólny trening na torze w czeskich Pardubicach. Oto jak o nim wypowiada się Marcin Sekula: Trening w Pardubicach był bardzo przydatny, abyśmy sprawdzili inny tor – jak się zachowują motocykle, jak z przełożeniami. Wymieniliśmy się uwagami z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Cały czas się uczymy i zbieramy doświadczenie, którego po prostu nie mamy. Jedynie Staszek Burza ma większe ale spokojnie – nadrobimy to i będziemy ciężko pracować na dobry wynik aby się pokazać z jak najlepszej strony.

Sprzęt w boksie Marcina Sekuli w Pardubicach: