Do prestiżowego cyklu The best of Pairs w tym sezonie zgłosiło się sześć par. Organizatorzy, podobnie jak w roku 2019 ustalili, iż w ramach tegorocznych rozgrywki Best of Pairs odbędą się trzy turnieje. Imprezy te zaplanowano w terminach: 18.07 w Kaletach, 15.08 w Świętochłowicach i 5.09 w Częstochowie. Rozegranie ostatniego turnieju pod Jasną Górą jest ukłonem w stronę drużyny Aperito Premium, która w roku 2019 była najlepsza w całym cyklu. Zwycięzcy Best of Pairs 2019 występowali pod nazwą Lwy Avia Częstochowa. Skład tej ekipy nie uległ zmianie i w 2020 roku do obrony tytułu z ubiegłego sezonu stanęli: Marcin Szymański, Sebastian Paruzel oraz Damian Natoński.

Należy zaznaczyć, iż do tegorocznego cyklu Best of Pairs zgłoszona została ekipa Hydro-Bud Szarża Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska grupa zapalonych działaczy na czele z Adrianem Kocurem i Michałem Szmajem od podstaw tworzy speedrower we Wrocławiu. Swoim zapałem przyciągnęli do klubu – i oczywiście – na treningi na Sępolnie, dawnych zawodników Sparty. Ale nie tylko seniorzy trenują speedrower we Wrocławiu. Na treningach regularnie pojawia się coraz liczniejsze grono dzieci, chcących iść w ślady ich idola Marcina Szymańskiego, który bez problemu udziela cennych porad każdemu dziecku.

Zawody na krótkim torze w Kaletach były bardzo emocjonujące i ciekawe. W związku ze startem tylko sześciu par ustalono, iż po części zasadniczej odbędą się dwa półfinały. Przegrani powalczą o trzecie miejsce, a zwycięzcy półfinałów wystąpią w wielkim finale.

Każdy z wyścigów był zacięty. Jeśli na dystansie nie było wyprzedzeń, czy spektakularnych akcji, to cała czwórka zawodników biorących udział w biegu jechała w bliskim kontakcie. Nie brakowało walki bark w bark, jak choćby w biegu XII pomiędzy Marcinem Szymańskim (Aperito Premium) a Arkadiuszem Szymańskim (Big Foots Sixteen Tapes). W tej fazie zawodów zwycięsko z tej „walki wręcz” wyszedł ten drugi z Szymańskich.

Bardzo dobrze swoje starty zaczęli zawodnicy Hydro-Bud Szarża Wrocław – Piotr Jamroszczyk-Mateusz Ślęzak, którzy jako jedyni w pierwszej serii wygrali swój bieg podwójnie. Czyż nie można sobie wymarzyć lepszego debiutu nowego klubu wśród seniorów? Niestety swój kolejny start wrocławska para przegrała podwójnie z późniejszymi zwycięzcami całych zawodów – ekipą Big Foots Sixteen Tapes. Była to jedyna podwójna porażka Szarży Wrocław w całym turnieju. W walce o finał, z późniejszymi tryumfatorami, Wrocławianie zremisowali. Jednak był to zwycięski remis ekipy Big Foots Sixteen Tapes. Przed zawodami ustalono, iż jeśli w biegach półfinałowych i finale drużyny uzyskają remis, to o zwycięstwie w biegu decyduje wyższe miejsce uzyskane przez drużynę w rundzie zasadniczej zawodów. W tym przypadku, w pierwszym półfinale zwyciężył Dawid Bas przed Mateuszem Ślęzakiem. Trzeci był Piotr Jamroszczyk, a ostatni linię mety minął Paweł Cegielski. Finał zapewniła sobie ekipa Big Foot Sixteen Tapes.

Ubiegłoroczni zwycięzcy cyklu regularnie zdobywali punkty podczas rundy zasadniczej. W drugim półfinale Marcin Szymański z Damianem Natońskim podwójnie pokonali parę gospodarzy Piotr Kuder-Igor Orłowski (Tpd Kalety). W biegu o trzecie miejsce Wrocławianie wygrali z Tpd Kalety 6-4 i mogli się cieszyć z miejsca na najniższym stopniu podium.

Po żakach Szarży (kategoria u6), którzy w pierwszych zawodach Indywidualnego Pucharu Polski zajęli drugie (Antoni Szymański) i trzecie miejsce (Tomasz Góral), teraz seniorzy Szarży swój start również zakończyli na podium.

Finał turnieju dostarczył sporo emocji. Podobnie jak wcześniej Big Foots Sixteen Tapes wywalczył zwycięski remis, gdyż Dawid Bas wyprzedził Częstochowian Marcina Szymańskiego i Sebastiana Paruzela. Ostatnie miejsce zajął Arkadiusz Szymański.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Wyniki pierwszego turnieju z cyklu The Best of Pairs:

1. Big Foots Sixteen Tapes 30 pkt. + 5 pkt. + 5 pkt.

Dawid Bas – 14 + 4 + 4,

Paweł Cegielski – 6 + 1 + -,

Arkadiusz Szymański – 10 + – + 1,

2. Aperito Premium 27 pkt. + 7 pkt. + 5 pkt.

Marcin Szymański – 14 + 4 + 3,

Sebastian Paruzel – 8 + – + 2,

Damian Natoński – 5 + 3 + -,

3. Hydro-Bud Szarża Wrocław 25 pkt. + 5 pkt. + 6 pkt.

Piotr Jamroszczyk – 16 + 2 + 4,

Mateusz Slęzak – 9 + 3 + 2,

4. Tpd Kalety 26 pkt. + 3 pkt. + 4 pkt.

Piotr Kuder – 13 + 2 + 1,

Igor Orłowski – 13 + 1 + 3,

5. Team Strażak Mikołów 22 pkt.

Kamil Bielaczek – 13,

Patryk Bielaczek – 9

6. Black Hawk Team 20 pkt.

Nikodem Mlek – 8,

Tomasz Włodarczyk – 12.