Już jutro działacze Szarży Wrocław podczas trwającego obozu Szarża Camp zdecydują się odsłonić wszystkie swoje karty na debiutancki sezon w CS Superlidze w sezonie 2021. Na obecną chwilę wiemy już, że w składzie są: Marcin Szymański, Maciej Ganczarek, Damian Natoński i Bartosz Grabowski. W szczególności zaskakujące jest nazwisko tego ostatniego, ponieważ Grabowski przed sezonem 2020 informował, że definitywnie kończy ze speedrowerem. Wiemy jednak, że ten transfer wyszedł dość niespodziewanie.

Do kadry zespołu ma dołączyć jeszcze siedmiu zawodników. Kto to może być? Z informacji, które mamy wynika, że klub był zainteresowany m.in. Wojciechem Małeckim, Szymonem Kowalczykiem, Mateuszem Ludwiczakiem, Mikołajem Michalskim, Wiktorem Czerwińskim, Mateuszem Ślęzakiem, Pawłem Szkudlarkiem. Czy ktoś z nich trafi ostatecznie do Szarży Wrocław? Tego z pewnością dowiemy się w nadchodzący weekend. 

Jak informują nas w klubie kadra zespołu została zamknięta i teraz czas na budowanie struktury sponsorskiej. Na ten temat wypowiedział się prezes klubu Adrian Kocur: 
„Zgodnie z tym co ogłosiliśmy sponsorem tytularnym została firma Hydro-Bud. Może być taka sytuacja, że dojdzie jeszcze jeden sponsor w nazwie zespołu. Chcemy zbudować bazę minimum dziesięciu mniejszych sponsorów, którzy w ciągu roku mogą przeznaczyć na klub 1500-2500 złotych. Ogromnie mnie cieszy, że takich sponsorów mamy już połowę i co ciekawe w tym gronie są firmy z okolic i samego Leszna. Kadra została zbudowana, więc ostro pracujmy właśnie w tym temacie, ale nie tylko w tym.”

Klub w najbliższym czasie ma ogłosić nazwisko psychologa sportowego, który będzie współpracować z zawodnikami, którzy czują taką potrzebę. Skąd taki pomysł? W sporcie oprócz dobrego przygotowania fizycznego ważna jest również głowa.
– Uznałem, że taka osoba przyda się nam i to pozwoli w jeszcze lepszym przygotowaniu do sezonu od strony mentalnej. Czy da to odpowiedni skutek, pokaże sezon – mówi Adrian Kocur.

Wiemy także, że ostatecznie od początku stycznia ruszy Akademia Speedrowera. Do 10 grudnia powinny być znane już ostateczne szczegóły jak ma to wszystko funkcjonować. Szarża Wrocław w najbliższym czasie ogłosi także nabór młodzieży w wieku od 13 roku życia.