Dziś o godz. 16:30 na stadionie im Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp miejscowe Moje Bermudy Stal podejmuje Betard Spartę Wrocław.

Jak donoszą media żużlowe gospodarze niedzielnej potyczki dokonali wręcz cudów , by w tym meczu wystapił Anders Thomsen. Duńczyk w ostatnią środę miał poważny wypadek na torach swojego kraju. Ucierpiał w nim także Mikkel Michelsen.

W czwartkowym jubileuszowym turnieju Taia Woffindena poważny wypadek miał zawodnik Sparty Gleb Czugunow. Glebowski nie doznał żadnych złamań, ale ma uszkodzony bark. Najprawdopodobniej nie wystąpi w meczu przeciwko Stali. Bieżący sezon nie układa się po myśli drużynowych mistrzów Polski z 2021 r. Najpierw władze polskiego żużla wykluczyły ze startów w polskiej lidze Rosjan – także tych z polskim obywatelstwem od lat mieszkających w naszym kraju – min. Artema Łagutę i Emila Sayfutdinowa – a teraz kontuzjowany jest Czugunow.

Dariusz Śledź podawał skład jeszcze przed kontuzją Gleba. Obecnie można jeszcze dokonać dwóch zmian w składzie i zapewne pod numer jeden „wskoczy” Mateusz Panicz, który we wrocławskim Testimonialu w jednym z biegów pokonał Martina Vaculika.

Zapewne pięć razy na torze pojawi się Bartłomiej Kowalski, a jeśli sytuacja z wynikiem będzie niepomyślna dla Wrocławian to będą stosowane rezerwy taktyczne i jest szansa, że Maciej Janowski, Tai Woffinden i Daniel Bewley wystąpią w tym meczu po siedem razy. Niezwykle trudno jest wygrać mecz walcząc trzema zawodnikami…

Trener Stanisław CHomski do boju przeciwko Wrocławianom desygnował swój „żelazny” skład z ekspresowo postawionym na nogi Andersem Thomsenem. Parę młodzieżowców stanowią 16-latkowie Oskar Hurysz i Oskar Paluch.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Gleb Czugunow
2. Daniel Bewley
3. Tai Woffinden
4. Zastępstwo zawodnika
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Michał Curzytek

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Patrick Hansen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oskar Hurysz
15. Oskar Paluch

Początek spotkania: niedziela 19 czerwca godz.16:30. Transmisja Canal+ Sport 5