W drugim meczu rozpoczynającym drugą część sezonu zasadniczego w PGE Ekstralidze, Fogo Unia Leszno podejmuje na Smoczyku but.pl Stal Gorzów Wlkp.

Żadna z drużyn walczących o drużynowe mistrzostwo Polski w tym sezonie nie doświadczyła tylu strat personalnych co gospodarze niedzielnej potyczki.

Najpierw Unia straciła w Grudziądzu Chrisa Holdera. Później walczący o awans do SGP2 Nazar Parnicki nabawił się kontuzji nadgarstka. W końcu Grzegorz Zengota złamał obojczyk w starciu w Gorzowie. Dziś Stal przyjechała do Leszna, po zwycięstwo.

Choć przyjezdni także mają swoje problemy. W lidze szwedzkiej poobijał się Oskar Fajfer i nie wiadomo w jakiej dyspozycji będzie w niedzielę.

Jednak mimo tego osłabieni to Stal wydaje się być w tym meczu faworytem. Mimo zapowiedzi, iż Grzegorz Zengota wystartuje w niedzielę to wiemy, że tak się nie stanie. W takiej sytuacji Piotr Baron postawił na młodego zawodnika występującego w U24 Ekstralidze Maurice’a Browna.

Stanisław Chomski do boju posyła sprawdzony skład. Przed meczem okaże się czy do walki będzie gotowy wspomniany wcześniej Fajfer.

Wygrana zarówno gości jak i gospodarzy przybliży każdą z tych drużyn do awansu do udziału w play-off. A taki cel w obecnym momencie na pewno mają gospodarze niedzielnego spotkania.

W pierwszym meczu tych drużyn Gorzowianie pokonali Unię 57-33. Gospodarzom dzisiejszego meczu trudno będzie o zwycięstwo, a jeszcze trudniej o punkt bonusowy.

Zapowiadane składy
Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Adrian Miedziński
12. Maurice Brown
13. Jaimon Lidsey
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Oskar Paluch
7. Mateusz Bartkowiak

Początek spotkania, niedziela 4 czerwca br, godz. 19:15. Transmisja Canal+ Sport 5