W ostatnim czasie licencję żużlową uzyskał zawodnik Sparty Wrocław – Dawid Rybak. Młody Spartanin nie jest postacią całkowicie anonimową w świecie żużla, wcześniej startował w klasie „250”.

Teraz po egzaminie przeprowadzonym na swoim macierzystym torze uzyskał uprawnienia do ścigania się już na „pięćsetkach”. Warto nadmienić iż na tym samym egzaminie licencję uzyskał także inny żużlowiec Sparty – Jakub Wiatrowski.

Oto co przekazał nam Dawid Rybak na temat swoich odczuć z egzaminu jak i sportowych planów na przyszłość: A więc odczucia nie do opisania, myślę że każdy kto ma styczność ze światem żużlowym wie jak ważna jest licencja na „dorosły” żużel dla zawodnika. Uważam ze byłem przygotowany bardzo dobrze przez nasz świetny sztab szkoleniowy. Na przyszły sezon planuję jak najwięcej trenować oraz pokazać się z jak najlepszej strony na zawodach na czym zależy mi najbardziej. Mam świadomość że nie będzie łatwo ale dam z siebie wszystko żeby osiągnąć zamierzone cele.

Młodemu żużlowcowi życzymy samych „3” oraz oczywiście bezkolizyjnej jazdy. W przeszłości zamieściliśmy już wywiad z zawodnikiem, link do niego znajduje się tutaj.

Zdjęcie Wojciech Tarchalski z archiwum Dawida Rybaka