Zacznijmy od piątku na pierwszy początek przedostatnie GP – zawody w Toruniu. Zawody znakomite dla kibiców Sparty. Podium całe zajęte przez Spartan. Pierwsze w historii zwycięstwo Maxa Fricka. Na drugim miejscu Magic a na 3 Tajski. Sparta ze Zmarzlikiem 6-0 w finale.

Kolejne wydarzenie mecz Śląska z Cracovią. Dwie bramki Expocito oraz bramka Golli. Putnocky cichym bohaterem – obroniony karny w 84 minucie. Bardzo dobry długo wyczekiwany debiut Zylli – wychowanek Bayernu w którym nie dane mu było zadebiutować pokazał że może nawiązać walkę z Praszelikiem o miejsce w składzie. Po meczu otrzymał powołanie do kadry U21.

Sobota i decydująca walka o mistrzostwo świata. Osobiście trzymałem kciuki za Taja, ale to Zmarzlik pokazał klasę. Świetny występ Magica gdyby nie jeden defekt i Zmarzlik byłby komplet. Na pocieszenie dla Spartan wicemistrzem świata TAJ TAJ WOFFINDEN!! . Maciek po raz 3 w przeciągu ostatnich 4 lat miejsce tuż za podium.

Niedziela i najważniejsze dla nas wydarzenie batalia o finał. Przegrana niestety wysoko. Zawody na tym torze nie powinny się odbyć. Kontuzje Taja i Iversena. Problemy Czugunova już przed zawodami – po upadku wycofał sie z zawodów. Słaby występ Fricka, i w sumie słabiutka końcówka Magica i Holdera spowodowały że nie mieliśmy szans.

Sytuacja Spartan przed meczami o 3 miejsce nie jest różowa – brak Taja , nie wiadomo w jakiej formie Gleb i wiadome problemy Maksa Drabika powodują że Zielonka jest zdecydowanym faworytem.

W poniedziałek koniec okienka transferowego w piłce nożnej ciekawe transfery młodych polaków i dosyć dziwne decyzje naszych reprezentantów – Milik odrzucił kilka ofert żeby za rok odejść za darmo – tylko że powoduje to iż sezon ma z głowy. Klub odsunął go od treningów z zespołem i trenuje indywidualnie. Co do Piątka nie wierzyłem do końca w transfer ale ma szanse na regularną grę. Grosicki odrzucił ofertę z Pireusu chociaż praktycznie 1 nogą już tam był na tą chwilę na regularną grę w premier league ma marne szanse ale może jak trener oglądał wczorajszy mecz z FInlandią (5-1 w tym hattrick Kamila) to może zmieni zdanie.

Negatywne wydarzenie ciąg dalszy sprawy Maksa Drabika. Niestety przez alarm przeciwpożarowy przełożyli rozprawę na koniec miesiąca. Śmieszą mnie komentarze niektórych znawców w stylu zapłacił za mało Rusko zadziałał żeby przedłużyć i moje pytanie do tych osób jest takie a co takiego zyskuje Sparta czy Maksiu przedłużeniem – Maksiu większy stres, a klub wiedząc o zmianach regulaminowych nie wie na czym stoi. Jak go zawieszą muszą zatrudnić albo Polaka albo kogoś U-24, jak go nie zawieszą mamy problem z głowy.

Lakersi prowadzą z Miami już 3-1 i podejrzewam że w sobotę zakończą serie. Tytuł zapewne dedykują Kobemu.