W piłce nożnej zaczniemy od Śląska który zremisował u siebie z Lechią Gdańsk 1-1. W kolejnym meczu bramkę zdobył Exposito. Gra wyglądała lepiej niż wynik – Śląsk miał spore szanse na wygraną. Śląsk zajmuje 6 miejsce z 3 punktami straty do 4 zespołu. Warto powalczyć o 4 miejsce – może ono dać puchary jeśli Raków wygra puchar Polski. Dzisiaj gra w półfinale na wyjeździe z Cracovią a ewentualny finał z Arką Gdynia.

Bayern wygrał w Paryżu 1-0 lecz to zespół PSG melduję się w półfinale Ligi Mistrzów. Chelsea przegrało 1-0 z Porto ale w dwumeczu okazali się lepsi. Jedyny Polak, który pozostał w lidze Mistrzów to Łukasz Piszczek, jego Borussia gra u siebie dzisiaj z Manchesterem City (w 1 meczu przegrana 2-1)

W koszykówce Śląsk przegrał wczoraj w 1 meczu półfinału rozgrywanego w bańce w Ostrowie 97-90. Śląsk momentami prowadził już 15 pkt, zadecydowała 4 kwarta wygrana przez Zastal 32-18. Najlepszym graczem był Kyle Gibson – zdobywca 27 pkt i 6 asyst, Jovanovic 16 pkt i 6 asyst, Szlachetka 15 pkt na 100% skuteczności z gry, Dzierwa 13 pkt i 5 zbiórek. Kolejny mecz już dzisiaj o godz 20.00.

W 1 lidze Górnik Wałbrzych prowadzi już 2-0 z Politechniką Opolską, a WKK również 2-0 z Miastem Szkła Krosno. W 1 meczu wygranym 84-77 najlepszym graczem był Piotr Niedźwidzki zdobywca  20 pkt i 12 zbiórek, drugi mecz wygrany 92-85 najlepszy gracz Michał Jędrzejewski zdobywca 24 pkt.

Jeśli chodzi o ligę kobiet Arka Gdynia prowadzi w finale 2-0 z CCC Polkowice .

Za oceanem bardzo ciekawie zapowiada się w przyszłym sezonie zespół Chicago Bulls z liderami Zachem Levinem, który ostatnio zdobył 50 pkt oraz Nicolą Vujcevicem. Na wschodzie ciekawie zapowiada się walka o 1 miejsce 76-ers i Nets mają taką samą ilość porażek – 17 oraz po 37 wygranych. Coraz trudniejsza sytuacja niedawnych mistrzów Toronto Raptors , zajmują 11 miejsce z coraz mniejszymi szansami na załapanie się do preplayoff.

Na zachodzie Utah Jazz mają o 1 porażkę mniej od 2 w tabeli Phoenix Suns. Lakersi przez kontuzję spadli poza pierwszą 4.

Jeśli chodzi o żużel Sparta wygrała na inaugurację z zespołem z Torunia u siebie 51-39. Jeśli chodzi o liderów : Taj 12+1, Artiom 10+1, Magic 11+1. Bardzo dobry występ Bewleya – 8 pkt. W następnej kolejce (o ile pogoda pozwoli bo prognozy nie są optymistyczne) jedziemy w niedziele na wyjeździe z Motorem. Dla Motoru przełożenie meczu jest na rękę bo wtedy pojechaliby już z Kuberą w składzie.