Jako że w zeszłym tygodniu nie było wspomnę również o wcześniejszym (z 19.02-21.02) weekendzie – Śląsk przegrał w Poznaniu po bardzo słabym meczu 1-0. Oddaliśmy jeden celny strzał na bramkę. Tydzień później w niedzielę również po przeciętnym meczu Śląsk wygrał 2-1 po 2-ch golach Exposito z Pogonią Szczecin. Zadebiutował całkiem przyzwoicie ściągnięty z młodzieżowych drużyn Manchesteru United Łukasz Bejger. W ten weekend Śląsk czeka ciężki mecz z liderem Legią Warszawa.

Nasi koszykarze awansowali na Mistrzostwa Europy w kadrze zadebiutował Aleksander Dziewa – mecz z Hiszpanią przegrany po walce do końca jedynie 1 punktem. Koszykarz Śląska zagrał nieco ponad minutę i zdobył 2 punkty i zaliczył 1 zbiórkę. W meczu z Rumunią gdzie walczyliśmy już o nic, młodzi dostali zdecydowanie więcej minut. Mecz wygrany 88-81  , nasz koszykarz zagrał niecałe 11 minut zdobył 8 pkt, 3 zb, 1 as, 1 faul. Największym objawieniem meczu był Jeremy Sochan, niespełna 18 letni skrzydłowy zdobył 18 pkt, miał 3 zbiórki i 2 bloki.

Jak już jesteśmy przy koszykówce Śląsk w ostatnim dniu okienka transferowego wzmocnił 24 letni wracający ze Stanów środkowy Maciej Bender. Mierzący 211 cm gracz wcześniej występował w WKK Wrocław. Tego samego dnia Śląsk prowadzony przez podbudowanego występem w kadrze zdobywcy 26 pkt Aleksandra Dziewę. Następny mecz Śląsk rozegra już jutro w Szczecinie. W tabeli zajmuje 2 miejsce za zespołem z Zielonej Góry.

W  1 lidze zespoły WKK i Śląska 2 Wrocław poniosły porażki na wyjazdach. W tabeli zajmują 2 i 9 miejsce.

W skokach narciarskich na „normalnej” skoczni, mistrzem świata został niespodziewanie Piotr Żyła.

W żużlu Nicolai Klindt został ogłoszony gościem przez Stal Gorzów. Właśnie o klubie z Gorzowa było głośno ostatnimi czasy –  oskarżenie o rzekomą imprezę w hotelu na zgrupowaniu. Zawieszony został Rafał K. który zorganizował huczną imprezę urodzinową i został zatrzymany przez policję mając 1,5 promila.

Canal plus będzie emitował ekstraligę do 2025 roku. Stacja zaoferowała 225 milionów złotych. Oznacza to spory zastrzyk finansowy dla klubów w dzisiejszych ciężkich czasach, niestety mocno zapewne będzie widoczna przepaść finansowa między ekstraligą a niższymi ligami.