PZM w swoim komunikacie nr 3/2022 oficjalnie poinformował o wykluczeniu aż do odwołania zawodników rosyjskich i białoruskich z udziału w zawodach w sportach motorowych na terytorium Polski

Pełna treść komunikatu:

 W związku z bezprawną zbrojną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, jak również wobec faktu, że ta brutalna napaść wspierana jest przez państwo białoruskie Polski Związek Motorowy wyklucza aż do odwołania zawodników rosyjskich oraz białoruskich z udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski. Wyklucza się również reprezentacje tych krajów z udziału w zawodach sportowych rozgrywanych w Polsce.

Ponadto zawodnikom z licencją Polskiego Związku Motorowego zakazuje się startów w zawodach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz na terenie Republiki Białoruskiej. Wierzymy, że w obliczu zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej wspieranych przez Republikę Białoruską konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków, które pokażą stanowczy sprzeciw wobec agresji obu tych państw.

W komunikacie PZM poinformowano także o wydaniu licencji menadżerom sportu żużlowego na rok 2022: Robertowi Jabłońskiemu i Pawłowi Piskorzowi.

Licencje instruktorów sportu żużlowego PZM otrzymali: Kamil Brzozowski, Piotr Świderski, Robert Ruszkiewicz oraz Waldemar Cisoń.

Licencje trenererów sportu żużlowego PZM przekazano: Rafałowi Dobruckiemu, Stanisławowi Chomskiemu i Robertowi Kempińskiemu.