Wczoraj informowaliśmy o tym, iż Duńska Federacja Motocyklowa uwzględniła odwołanie Nikiego Pedersena i skróciła Duńczykowi karę zawiesznia w startach z sześciu do czterech miesięcy. Nie trzeba było długo czekać i jeszcze wczoraj Nicki Pedersen w swoich mediach społecznościowych poinformował, iż od nałożonej na niego kary będzie się odwoływał wszędzie gdzie to jest możliwe.

Władze polskiego żużla oficjalnie ustosunkowały się do kary nałożonej na Pedersena.

Główna Komisja Sportu Żużlowego w komunikacie nr 100 podała informację o zawieszeniu duńskiego trzykrotnego indywidualnego mistrza świata Nickiego Pedersena. Duńczyk ma całkowity zakaz udziału w zawodach oraz zakaz trenowania na torach w Polsce.

Treść komunikatu GKSŻ:
Informujemy, że najwyższy organ odwoławczy w Duńskiej Federacji Motocyklowej (DMU) ukarał zawodnika Nicki Pedersena cofnięciem licencji na 4 miesiące z powodu niesportowego zachowania podczas meczu w Danii. Sankcja będzie obowiązywać od 10 sierpnia 2021 r. do 10 grudnia 2021 r.
Nicki Pedersen nie może brać udziału w żadnych sesjach treningowych, ani zawodach do 11 grudnia 2021 roku.
Duńska Federacja Motocyklowa (DMU) wycofała ze skutkiem natychmiastowym w dniu 11 sierpnia 2021 r. zgodę na starty w polskiej lidze dla Nickiego Pedersena.