Do rozpoczęcia sezonu żużlowego jest coraz bliżej. Wielkimi krokami zbliża się nomen omen Wielka Sobota i godz.18:00. Wówczas w Lublinie staną pod taśmą zawodnicy startujący w pierwszym biegu meczu pomiędzy Motorem a Włókniarzem.

Jak dotąd pogoda nie rozpieszcza żużlowców i nie tylko drużyny PGE Ekstraligi hurtowo przekładają, bądź odwołują zaplanowane wcześniej sparingi. Jednak ma to sens, gdyż trudno wystąpić w meczu – nawet towarzyskim, gdy nie odjechało się ani jednego treningu na torze.

Jak do tej pory swoje mecze kontrolne odwołały drużyny Stali Gorzów, Falubazu Zielona Góra, czy też Sparty Wrocław. Równiez odwołano test-mecz Wybrzeża z Motorem Lublin jaki na zakończenie zgrupowania nad morzem zawodnicy ekstraligowca mieli rozegrać z Gdańszczanami.

Zmiany planów nastąpiły także w ekipie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz. Nie doszły do skutku sparingi z Arged Malesa Ostrowem Wlkp (20 i 21 marca). Drużyna za to wyjechała do Gdańska, gdzie 22.03.br pierwszy raz potrenowała przed nadchodzącym sezonem na torze.

Lepsze wiadomości napłynęły od eWinner Apatora Toruń. Beniaminek PGE Ekstraligi podał nowe terminy oraz godziny swoich sparingów, w których zmierzą się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim oraz wicemistrzami Polski z Gorzowa.

Nie odbędzie się natomiast, zaplanowany na 28 marca 71. Memoriał Alfreda Smoczyka . Unia Leszno w mediach społecznościowych poinformowała, iż turniej ten przełożono na iny termin. Nową datę zawodów poznamy w trakcie sezonu 2021.