Wprowadzenie telemetrii na każdym meczu w rozgrywkach od sezonu 2022 PGE Ekstraligi jest już pewne. Jednocześnie dużo zmieni się w zakresie marketingu, a przede wszystkim na każdym stadionie ekstraligowym powstaną nowoczesne boksy dla zawodników wraz z wyposażeniem.

Telemetria będzie mieć nie tylko wymiar telewizyjny (obecność w grafice TV), czy społecznościowy (aplikacja mobilna PGE Ekstraligi), ale również praktyczny dla zawodników. Od nowego sezonu w każdym parku maszyn powstanie nowoczesna i multimedialna zabudowa. Zawodnicy w boksach będą mieli dostęp do monitorów z bieżącą transmisją telewizyjną z meczów, a także – niezależnie – do danych telemetrycznych.

Zmiany w wyglądzie boksów obejmą również ich wyposażenie (wieszaki na kaski, stoliki, krzesła, stojaki na koła oraz maty absorpcyjne pod motocykle). Dla potrzeb konferencji prasowych TV oraz oglądania meczów przez osoby funkcyjne/teamy nadal funkcjonować będzie w PGE Ekstralidze Mix Zone TV. Jednocześnie wprowadzona zostanie strefa Media Center dla potrzeb pozostałych dziennikarzy.

Rozwój danych telemetrycznych będzie obejmował m.in. pomiary: czasu reakcji, prawidłowości działania maszyny startowej, czasu wszystkich zawodników, szybkości, dystansu, liczby wyprzedzeń, a także fotofinisz.

PGE Ekstraliga zapowiada też dalszy rozwój aplikacji mobilnej i systemu karta meczu oraz inwestycje w poszukiwanie nowych technologicznych narzędzi wspomagania decyzje sędziowskie.